Gaziantep FK

Gaziantep FK İlk Antrenmanına Çıktı

Süper Lig’de mücadele eden Gaziantep Futbol Kulübü, 2 aylık lige ara verme sürecinin sonrasında ilk antrenmanına çıktı.

Tüm dünyada spor faaliyetlerinin durma noktasına gelmesine neden olan yeni tip koronavirüs salgını, Türkiye’de de liglerin askıya alınmasında etkili oldu. 19 Mart günü süresiz olarak ertelenen maçların ise 12 Haziran itibariyle başlayacağı duyuruldu.

Türkiye Futbol Federasyon Başkanı Nihat Özdemir tarafından maç tarihlerinin açıklanmasının sonrasında ise spor kulüpleri antrenmanlarına tekrar başlama kararı verdi.

Süper Lig’de mücadele eden Gaziantep FK ekibi de, liglere verilen aranın sonrasında ilk saha çalışması için sahalara çıktı. Salgına yönelik sağlık tedbirleri ile gerçekleştirilen antrenmanda ise takım gruplara ayrıldı.

Liglere verilen aranın ardından antrenmanlara başlayan Gaziantep ekibinin başında ise takımın tecrübeli Teknik Direktörü Marius Sumudica, karantinada bulunması sebebiyle yer alamadı. Onun yerine ise kulübün antrenörleri Erdal Güneş ve Şener Gençtürk takımın başında bulundu.

Eksikler Vardı

İki gruba ayrılan Gaziantep FK ekibi, yaklaşık olarak 1 saatlik özel programa uyum sağlayarak çalıştılar. İlk grubun çalışma saati 16:30 olurken, ikinci grubun saati ise 17:30 oldu. Yenileme çalışmaları ile hazırlıklarına başlanılan idmanın ana kısmında ise dayanıklılık için koşu yapıldı.

Öte yandan Kana-Bıyık, Maxim, Günay ve Diarra da antrenmana karantinada olmaları sebebiyle katılım sağlayamadı.

Güncel Yazılar