Gaziantep FK Avusturya Kampından Geri Dönüyor

Süper Lig’de mücadele eden Gaziantep Futbol Takımı, bir süredir idmanlarını hız kesmeksizin sürdürüyordu. Kırmızı Siyahlı ekip, Avusturya kamplarını tamamladı ve artık geri dönmeye hazır.

Gaziantep Futbol Takımı, bir süredir teknik direktörleri Erol Bulut gözetiminde idmanlarını sürdürüyorlardı. Spor Toto Süper Lig 2021 -2022 sezonunda gözü yükseklerde olan Kırmızı Siyahlılar, tam 1 saat 20 dakika boyunca ara vermeksizin antrenman gerçekleştirdiler. Aynı zamanda bu çalışmalar, Avusturya kampının son antrenmanı idi. Ekip, yeşil sahalara muhteşem bir dönüş yapmaya hazırlanıyor.

Kulüp Yönetimi De Takip Etti

Gaziantep Futbol Kulübü’nün yöneticilerinden Erhan Özmen, Sezer Cihan ve Ahmet Fikret Kileci de Avusturya kampı çalışmalarını yakından takip ettiler.

Oyuncular, her zamanki gibi ısınma çalışmaları ile idman açılışını yaptı. Daha sonra koordinasyon antrenmanları gerçekleştirdiler. İdmanın ana kısmı, yarı sahada gerçekleştirilen turnuva idi. Çift kale olarak devam ettirilen turnuvada oyuncular, 4 takım olarak oynadılar. Kırmızı Siyahlı ekipten Alexandru Maxim ve Kana Bıyık haricinde tüm kadro, antrenmanlarda yer aldı ve çalışmaların tamamına katıldı.

Gaziantep FK, Süper Lig 2021 – 2022 sezonu kapsamında yakın zamanda ilk maçını gerçekleştirecek. Avusturya kampından sonra takım, bir süreliğine dinlenmek üzere izinli olacak. Daha sonra 5 Ağustos Perşembe akşamı Süper Lig’in ilk maçı için kendi evinde tüm futbolcular hazır olacak. Gaziantep, ilk hafta Vavacars Fatih Karagümrük ile yeşil sahada karşı karşıya gelecek.

Gaziantep’te Sürpriz Transferi Başkan Cevdet Akınal Duyurdu

Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Cevdet Akınal, yaptığı açıklamalarda son gaz transferlere devam ettiğini şu an için önceliklerinin santrafor oyuncusu olduğunu belirtti. Aynı zamanda başkanın verdiği sürpriz haber, taraftarları mutlu edecek. Takımı, yeşil sahada kuvvetlendirmek adına sol bek transferi tamamlandı. Yakın zamanda resmi olarak oyuncu duyurulacak. Tüm Gaziantep, futbol kulübünü destekliyor.

Teknik direktör Erol Bulut ile sık sık istişarelerde bulunduklarını belirten Başkan Cevdet Akınal, şimdilik hedeflerinin Süper Lig’i üst sıralarda tamamlamak ve Türkiye Kupası’nı kaldırmak olduğunu belirtti. Aynı zamanda yaptığı açıklamalara Avrupa’ya gitmek istediklerini de ekledi.