GALATSARAY’A UEFA’DAN CEZA

Sarı kırmızlı takım UEFA Avrupa Liginde Fransa’da Marsilya ile oynan karşılaşmada yakılan meşaleler nedeni ile sarı kırmızılı takım Galatasaray’a 50 Bin Euro para cezası ile gelecek iki deplasman maçında taraftarına bilet satamayacak.

Sarı kırmızlı takımın karara hemen itiraz etmelerine rağmen UEFA Temyiz Komitesi, Galatasaray’ın şikayetini reddetti.

Galatasaray iki deplasman yasağının ilkini gruptaki son karşılaşması olan Lazio deplasmanın na seyircisini götürmeyerek çekecekler. Sarı kırmızlı takım G Grubundan çıkması halinde son 16 tur karşılaşmasında ise ilk deplasman maçında da ikinci cezasını çekecekler.

MARSİLYA MAÇIN’DA YAŞANAN OLAYLAR SONRASI CEZA

Sarı kırmızlı takım Galatasaray UEFA Avrupa Ligin de ülkemizi temsil eden takımlardan birisi.

 UEFA Avrupa ligin sarı kırmızlı takım E Grubunda mücadele ediyor. Temsilcimiz sarı kırmızılı takım Galatasaray E Grubun da 4 hafta sonrasında topladıkları 8 puan ile yenilgisiz olarak liderlik koltuğunda yer alıyorlar.

Galatasaray UEFA Avrupa Ligin de ilk maçında İtalyan ekibi Lazio ile kendi sahasında karşılaşan temsilcimiz sahadan 1 – 0 ayrılarak 3 puanı almışlardı.

İkinci karşılaşmasında ise sarı kırmızlılar olaylı karşılaşmada Fransa ‘ da Marsilya deplasmanına konuk oldular. Zorlu deplasmandan golsüz eşitlik ile 0 – 0 biten karşılaşmadan 1 puan ile ayrılan sarı kırmızılı takım Galatasaray maç içerisinde yaşanan olaylar sonrasında UEFA tarafından cezaya çarptırıldı.

Marsilya karşılaşmasında karşılaşmanın uzun süre durmasına neden olan olaylar da sarı kırmızlı taraftarların yakmış oldukları meşaleler sonrasında oyunu durduran hakem uzun süre karşılaşmayı başlatmadı.

Karşılaşmada iki takım taraftarı arasında da yaşanan gergin olaylarda birbirlerine fırlattıkları meşaleler sonrasında her iki takımı da yatıştırmak için teknik heyet ve kaptanlar iki takım taraftarlarını da yatıştırmak isteseler de bunu uzun süre başaramadılar.

Karşılaşma içerisinde aslında iki takım oyuncuları da birlerine çok sert müdahaleler de bulunmaz iken karşılaşmanın sonlarına doğru ise ufak gerginlikler çıksa sarı kırmızılı takım zorlu Marsilya deplasmanından 1 puan ile ayrılarak büyük bir avantaj elde etmişlerdi.

SARI KIRMIZILI TAKIMIN GRUBUN’DA AVANTAJLI KONUMDA

Sarı kırmızlı takım UEFA Avrupa Liginde bu sezon iyi bir başlangıç yaparak yoluna devam eden temsilcimiz Galatasaray G Gurubunda topladıkları 8 puan ile yenilgisiz olarak liderlik koltuğunda oturuyorlar.

Grup aşamasında kalesinde en az gol gören takım olan temsilcimiz Galatasaray kendi sahasında oynana ve hakem hatası ile son bulan 1 – 1 lik Lokomotiv Moskova maçında kalesinde ilk golünü gördüler.

Sarı kırmızlı takım Lokomotiv Moskova maçında da hakemin rakip takım oyuncuna ikinci sarı kartını göstermesine rağmen oyunda kalan oyuncu sonrasında sarı kırmızlıların UEFA ya yaptığı başvuruda maçın yeniden oynanmasını veya sarı kırmızlı takımın hükmen 3 – 0 galip olarak ayrılmasını istediği başvuru da kararı değerlendiren UEFA yetkilileri başvurusunu iptal ettiler.