Sofiane Feghouli

Galatasaraylı Sofiane Feghouli Gündeme İlişkin Konuştu

Koronavirüs salgını sebebiyle uzun bir süredir evinde ailesi ile birlikte yaşayan Galatasaray yıldızı Sofiane Feghouli, gündeme ilişkin açıklama yaptı.

Cezayirli yıldız sporcu, lige verilen ani ara sebebiyle şampiyonluk konusu için bir şey söylemenin çok zor olduğunu ifade etti. Fakat mücadeleye devam etme durumu söz konusu olmuş olsaydı, net olarak Galatasaray’ın favori şampiyon olacağını söyleyebileceğini de vurguladı.

Emin olduğu tek konunun da tecrübeli bir oyuncu grubuna ve ne yapması gerektiğini her zaman bilen Fatih Terim gibi bir hocaya sahip olduğuna ilişkin de konuştu.

Maç Taraftarsız Olunca Futbol Ruhunu Yitiriyor

Ligin tekrar başlamasından öncesinde de biraz zamana ihtiyaçları olacağını vurgulayan başarılı sporcu, uzun ara sebebiyle fiziksel hazırlığa ihtiyaç olacağına dikkat çekti. Söz konusu sakatlık döneminin de sakatlıkların önlenebilmesi adına son derece öneme sahip olduğunu belirtti. Beşiktaş derbisinde koronavirüs salgını tedbiri gereği seyircisiz oynanan maçın da hiç güzel olmadığını ekledi.

Sofiane Feghouli keyif almanın yanı sıra tam anlamıyla konsantre olunabilmesi için taraftarlara ve onların sağlamakta olduğu adrenaline de ihtiyaç olduğunun altını çizdi. Fakat taraftarın olmadığı maçta, futbolun ruhunu kaybettiğini de söyledi. Bu konuda da ilgili kişilerin derinlemesine düşünerek karar vereceklerini de belirtti.