GALATASARAYLI MORUTAN’IN TRANSFERİNDE YOLSUZLUK İDDİASI

Sarı kırmızlı takımın yaz transfer döneminde kadrosuna katmak için bir hayli uğraştığı Rumen oyuncu 22 yaşındaki Olimpiu Morutan’ın transferinde yolsuzluk yapıldığı iddiası ortaya çıktı.

Romanya ligi ekiplerinden olan  Steaua Bükreş’ten 3,5 Milyon Euro karşılığında kadrosuna kattıkları Olimpiu Morutan’ ın transferinde ki yolsuzluk iddiası ortaya çıktı.

22 yaşındaki oyuncunun eksi takımı FC Botoşani’ nin başkanının iddiasına göre oyuncu Olimpiu Morutan’ ın bonservisinin % 9 ‘u hala kendilerinde olduğunu iddia eden başkan Steaua Bükreş ‘in bu bedeli kendileri ödemediğini dile getirdi.

Eski kulüp başkanının bu bedelin bir an önce kendilerine ödenmesi için Steaua Bükreş kulübüne dava açmaya hazırlandığı ortaya çıktı.

OLİMPİU MORUTAN’IN TRASNFERİ ESKİ KULÜPLERİNİ BİRBİRİNE DÜŞÜRDÜ

Rumen oyuncu Olimpiu Morutan yaz transfer sezonunda Galatasaray 3,5 Milyon Euro Bonservis bedeli ödedikleri oyuncunun kulübü Steaua Bükreş’ ten kadrolarına katmışlardı.

Olimpiu Morutan ‘ın kulübü Steaua Bükreş oyuncusunun bonservisinin %9 ‘Luk kısmını elinde bulunduran eski kulübü Botaşani’ nin satışın dan % 9 luk payı kendisine ödemediği ortaya çıktı.

Romanya basının da çıkan haberler de FC Botaşani’ nin Olimpiu Morutan‘ın bonservisinin %9 ‘ luk kısmının onlar da olduğu ve bu payı almak için Steaua Bükreş ‘İn kapısını çalan kulübün üzerinden uzun süre geçmesine rağmen kendilerine bir ödeme yapılmadığı paralarını alamadıkları ortaya çıktı.

Bu olaylar sonrasında İki kulüp Steaua Bükreş ve FC Botaşani arasında ki ipler gerildi. FC Botaşani kulübü alacaklarının pesine düşen kulüp Steaua Bükreş kulübünü mahkemeye verdikleri ortaya çıktı. FC Botaşani kulübü dost hane yaklaşımları karşısında böyle bir duruma düştükleri için oldukça sinirli olan kulüp artık mahkemede hesaplaşacaklar gibi görünüyor.

Bu olaylar sonrasın da sarı kırmızlı kulübü hukuki olarak ilgilendiren hiçbir durumun olmadığı da ortaya çıkmış oldu.

OLİMPİU MORUTAN FUTBOLU İLE GÖZ DOLDURUYOR

Galatasaray ‘In bu yaz transferlerinin en gözde oyuncusu olan Rumen oyuncu 22 yaşındaki Olimpiu Morutan sarı kırmızılı forma ile gösterdiği performansı ile hem teknik heyetin hem de sarı kırmızlı taraftarın kısa sürede beğenisini kazanmıştı.

Sarı kırmızlı takımın teknik patronu tecrübeli isim Fatih Terim’in bu transfer de özellikle istediği yönetimle de paylaşan teknik adam oyuncunun kadroya katılmasının ne kadar doğru bir transfer olduğunu da ortaya koymuş oldu.

Bu sezon kadroya katılan oyuncu sarı kırmızlı takımın ilk 11 ‘inin vazgeçilmez isimlerinden birisi oldu.

Sarı kırmızılı forma ile süper lig de 6 karşılaşmada forma sansı bulan 22 yaşında ki Rumen oyuncu Olimpiu Morutan 2 gol 1 asist katkısı yaparak takımına önemli maçlarda 3 puan’ ı getiren golü de atmıştı.

UEFA Avrupa ligi maçlarında da 2 maçta sahada olan oyuncu 157 dakika süre alabildi.