Galatasaray’ın Yıldızı Sofiane Feghouli’nin Başarısı Göz Dolduruyor

Cimbom haberi! Sarı Kırmızılı oyunculardan Sofiane Feghouli’nin yeşil sahadaki başarısı göz dolduruyor. Aynı zamanda milli takımda da forma giyen 31 yaşındaki futbolcunun istatistikleri teknik direktör Fatih Terim’i de memnun etti. Cezayirli sporcu, 2017’den beri aslan ekibinin kadrosunda yer alıyor. İşte Galatasaray’ın başarılı sağ kanat oyuncusuna dair merak edilen ayrıntılar…

Sofiane Feghouli, Cimbom’un yanı sıra Cezayir Milli Takım’ında da ter dökmeye devam ediyor. 2022 Dünya Kupası Elemeleri’nde milli takımında gösterdiği başarı ile taraftarların adeta sevgilisi haline gelen 31 yaşındaki deneyimli sporcu istatistikleri ile ön plana çıktı. Cezayir – Cibuti karşılaşmasında forma giyen başarılı sağ kanat oyuncusu, takımının 4 – 0’lık galibiyetinde attığı 1 gol ile katkıda bulundu.

Sofiane Feghouli’nin İstatistikleri

2022 Dünya Kupası Elemeleri’nde gösterdiği başarılar ile Sofiane Feghouli, spor camiasında övgülere nail oldu. 31 yaşındaki deneyimli oyuncu, Cezayir Milli Takımı ile birlikte forma giydiği son 10 müsabakada 7 kez meşin yuvarlağı kale ile buluşturdu, buna karşılık 4 kez de asist üreterek takımına katkıda bulundu. Sağ kanat oyuncusu totalde 11 kez gole direkt olarak katkıda bulundu.

Sofiane Feghouli, ilk olarak 2012 senesinde Cezayir Milli Takım’ında oynadı. O günden beri 31 yaşına kadar yetenekli sporcu toplam 71 milli mücadelede rol aldı. Tüm bu karşılaşmalar boyunca başarılı sağ kanat oyuncusu 18 kez fileleri havalandırırken 15 kez de asiste imza attı.

Cimbom’un Cezayirli Oyuncusu 15 Maçta Oynadı

Aslan ekibine transfer olduğundan beri Sofiane Feghouli, kadro içerisindeki en güçlü isim olarak ön plana çıkıyor. Ancak teknik direktör Fatih Terim, son mücadelelerde 31 yaşındaki sporcunun performansında düşüş olduğunu ifade etmişti.

Sofiane Feghouli, oynadığı maçlar içerisinde gösterdiği ivme ile eski günlerine döneceğine dair işaretler vermeye başladı. Galatasaraylı forma ile 2021 – 2022 sezonunda 8 tanesi ilk 11 kadrosunda olmak üzere 15 resmi müsabakada ter döken Cezayirli futbolcu, şimdiye dek 3 kez meşin yuvarlağı kale ile buluşturdu ve 1 tane de asist üretebildi.