Galatasaray’ın Yarı Genç Takımı Kampa Çıktı

Sarı kırmızılı Galatasaray takımının ikinci Avusturya kampı bugünkü hazırlık maçı ile başlayacak. İstanbul’da Kasımpaşa ile oynanan hazırlık maçının ardından tekrar Avusturya’ya kampa giden Galatasaray bu kampın ardından lige başlayacak.

Teknik direktör Okan Buruk ve ekibi başarılı bir kamp geçirip tüm oyuncuları maçlarda görüp yeni sezona en hazır bir şekilde başlamak istiyorlar. Okan Buruk hem kendi kariyeri için hem de Galatasaray’ın büyüklüğüne uygun bir şekilde bu sezon Spor Toto Süper Lig’de başarılı olmak ve şampiyonluk kazanmak istiyor.

Galatasaray’da Yeni Genç İsimler

Geçen sezonun başında Burak Elmas ve Fatih Terim’in gençlik aşısı politikası sezon içerisinde çok efektif olarak Galatasaray’ın işine yaramadı. Bu sezon yeni gelen transferler takımdan gönderilen oyuncular derken 23 olan Galatasaray’ın yaş ortalaması 24-25’e çıktı.

Bazı genç oyuncular ile yeniden imza atılmadı, takımdan gönderildi derken Galatasaray takımı bu sezonda yenilenmiş bir şekilde yine lige başlayacak. Bu yenilenmiş Galatasaray kadrosunda özellikle taraftarları da mutlu eden genç nesil oyuncular var.

Jankat Yılmaz, Beknaz Almazbekov, Baran Aksaka, Ali Turap Bülbül, Hamza Akman, Efe Akman ve Metehan Baltacı gibi isimler takımın yeni yüzleri ve yıldızları olmaya aday isimler. Bu oyuncular Avusturya kamp kadrosunda yerlerini alarak başarılı bir ilk adım atmış oldular.

Teknik direktör Okan Buruk ve ekibi bu oyuncuları kamp boyunca izleyecek ve performanslarını ölçecekler. Bu yüzden yeni sezon öncesi yapılacak olan son hazırlık maçları oldukça önem taşıyor.

Galatasaray’da Kamp Kadrosuna Alınmayan İsimler

Bu yeni ve genç isimlerin yanında bir de Avusturya kamp kadrosuna alınmayan ve oldukça bomba etkisi yaratan isimler var. Batuhan Şen, İsmail Çipe, Işık Kaan Arslan, Emin Bayram, Sacha Boey, Christian Luyindama, Atalay Babacan, Aytaç Kara, Jesse Sekidika ve Eren Aydın.

Bu isimlerin bazıları forma şansı bile görmemişken kamp kadrosunda da yer alamayınca Galatasaray’ın bu oyuncular ile gelecek sezon planı nasıl olacak oldukça merak ediliyor. Takımda mı kalacaklar, yedek kulübesinden öteye gidemeyecekler mi yoksa he mi kadro dışı kalacaklar oldukça merak ediliyor.

Okan Buruk’un özellikle daha güçlü ve geçen sezona göre daha koordineli bir takım kurmak istemesi kamp kadrosuna alınan oyunculardan belli oluyor.