Galatasaray’ın Yaklaşan Seçimli Genel Kurulu

Galatasaray’da 19 Haziran’da yapılması planlanan seçimli genel kongreye sayılı günler kala gözler 1 Haziran’da hükümetin açıklayacağı yasaklara çevrildi. Eğer hafta sonu yasakları devam etmezse seçimli genel kongre gerçekleştirilecek ve sarı kırmızılılar yeni başkanını seçecek. Eğer yasaklar devam ederse başka bir kaos ortamı oluşacak. Çünkü bilindiği üzere teknik direktör Fatih Terim, sözleşmesi sona ereceği için görevini bıraktı.

Bir yandan takımın durumu bir yanda teknik direktör sorunu derken herkes bu sorunların çözülmesi için seçimin gerçekleşmesini bekliyor. Hatırlanacağı üzere mevcut Mustafa Cengiz, görevine devam etmesi halinde ilişkilerinin tamamen koptuğu Fatih Terim ile yola devam etmeyeceklerini açıklamıştı. Başta Okan Buruk olmak üzere farklı ihtimallerin değerlendirildiği Galatasaray’da ise ismi geçen teknik direktörler Fatih Terim’in varlığından ötürü bu tekliflere pek sıcak bakmıyorlar.

Mustafa Cengiz ve Fatih Terim Arasındaki Sorunların Başlangıcı

Galatasaray’da başkan Mustafa Cengiz göreve gelmeden önce onu destekleyenlerden biri de teknik direktör Fatih Terim olmuştu. Fakat bu ikilinin arası zamanla açıldı. Aralarındaki ilk tartışma Ozan Kabak’ın takımdan gitmesinin ardından başladı. Bu transferin ardından teknik direktör Fatih Terim, Ozak Kabak’ın gitmesini istemediğini fakat yöneticiler bu transfere onay verdi dedi. Kendsinin bu konuda yapabileceği iki şey olduğunu hatırlatan Fatih Terim, ya bu transfere izin verecektim ya da başka bir şe yapacaktım dedi. O başka bir şeyin ne olduğunu kapalı bir dille söyleyen tecrübeli teknik adam, taraftara söz verdiği için o şeyi yapmadığını söyledi.

Bu olayın ardından kısa süre içinde ikili arasındaki buzlar tekrardan eridi ve Fatih Terim, Mustafa Cengiz’e bir kez daha destek olduğunu gösterdi. Fakat daha sonra Fatih Terim’e 5 yıllık sözleşme teklifi yapan Mustafa Cengiz’in bu teklifinin 2+3 şeklinde olduğu öğrenildi. Daha sonra sezon içerisinde sık sık ceza alan Fatih Terim, bir maçtan sonra konuşmak istemediğini ve biraz da konuşmaların konuşmasını gerektiğini söyleyerek yönetimi işaret etti. Başkan Mustafa Cengiz ise herkes işini yapsın diyerek bir kez daha ortalığı alevlendirmiş oldu.

Aralarındaki İlişki Tamamen Koptu

Fatih Terim ve Mustafa Cengiz arasındaki gerilim, Arda Turan transferi ile daha da alevlendi. Fatih Terim, bu transferi isterken Mustaf Cengiz, gündemlerinde böyle bir olayın olmadığını söyledi. Daha sonra Arda Turan trasnferi konusunda bir kez daha konuşan Fatih Terim, yönetim ile anlaşamadıklarını söyledi. Bunun üzerine Mustafa Cengiz ise anlaşamıyorsak yolları ayırabiliriz şeklinde cevap verdi. Sezon içerisinde alınan bir başka mağlubiyetin ardından açıklama yapan Mustafa Cengiz, gençlerle mücadele edip yenilmeyi tercih ettiğini söyledi. Bunun üzerine Fatih Terim ise neler olduğunun farkındayım ve artık kimseyi desteklemiyorum diyerek aradaki ipleri tamamen kopardı. Daha sonra alınan bir başka mağlubiyetin ardından puan kaybına sinirlenen Mustafa Cengiz, sahadaki herkes şerefi ve haysiyetiyle oynamalı şeklinde açıklama yapması bardağı taşıran son damla oldu.