GALATASARAY’IN UEFA AVRUPA LİGİ’NDEKİ RAKİBİ JOHNSTONE BİLGİLERİ

Bu seneki UEFA Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme aşamasında Türkiye’yi temsil eden Galatasaray Hollandalı rakibi PSV Eindhoven karşısında 2. maçında da elenerek Devler Ligi’ndeki şansını kaybetti. Şimdiki aşamada yoluna UEFA Avrupa Ligi’nde devam edecek olan sarı-kırmızılı ekip bu turda İskoçya’nın Türk futbol severler tarafından pek bilinmeyen takımı St.Johnstone ile karşılaşacak. 

Galatasaray artık Şampiyonlar Ligi’nde değil UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele edecek. Sarı kırmızılı aslan Galatasaray’ın bu yeni yolculuğu nasıl olacak ve başarılı olacak mı şimdiden merak ediliyor. PSV Eindhoven maçları sonrasında Galatasaray’ın Avrupa kupalarındaki yetersizliği çok açık bir şekilde maç sonuçları ile görüldü.

Cimbom’un Avrupa Serüveni

Galatasaray bu sezon hızlı bir biçimde açılış yaptı. Cimbom Şampiyonlar Ligi’ndeki gruplarda kalabilmek için Hollanda’nın gururu PSV Eindhoven ile ezeli bir mücadeleye girişti. Tüm çabalara rağmen sarı-kırmızılı ekip PSV Eindhoven karşısında ilk maçta 5-1 ve ikinci rövanş maçında ise 2-1 mağlubiyetle Devler Ligi’ndeki şansını kaybetmiş oldu.

Devler Ligi’ne veda eden Galatasaray’ın şimdiki hedefinde ise UEFA Avrupa Ligi’ndeki gruplara kalmak var. Cimbom’un bu gruplarda kalabilmesi için karşılaşması ve mağlup etmesi gereken takım ise bizim pek bilmediğimiz İskoçya takımı St.Johnstone olacak.

Peki Nedir Bu St. Johnstone?

St-Johnstone’un tarihi 1885 tarihine kadar uzanıyor. Takım’ın ana yurdu ise bugün Birleşik Krallık sınırları içerisinde olan İskoçya bölgesindeki Perth şehri oluyor. Kulüp aynı zamanda İngiltere’de isminin içinde J harfini barındıran tek kulüp olarak da özelliğini koruyor. Bu takım bu sezon UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu’nda Galatasaray ile kıyasıya bir mücadeleye girişecek.

Bir önceki sezonda İskoçya Premiership Ligi’nde 6. sıraya yükselen takım bu vesileyle UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu’na katılmaya hak kazanmış oldu. Takım Premiership’de yükselmek için tamı tamına 34 gol atarak İskoç kupasını kazandı.

Takımın en dikkat çeken oyuncusu olarak ise 21 yaşında olan orta saha oyuncusu Ali McCann’ı gösterebiliriz. İskoç ekibin toplam değeri 8.5 milyon euro olurken Ali takımın en değerli oyuncusu olarak göze çarpıyor.