Galatasaray’ın Transfer Gündemi Mohamed Elneny

Son dakika transfer haberi Aslan cephesinden geldi. Galatasaray, yaz döneminde çok sayıda yıldız isim ile transfer konusunda görüşmeler gerçekleştirmiş ancak bunların tamamından mutlu bir şekilde ayrılamamıştı.

Mohamed Elneny’yi kadrosuna dahil etmek isteyen Sarı Kırmızılı yönetim, bir son dakika gelişmesine imza attı. Arsenal ile mukavelesini uzatmayan genç yetenek ile Galatasaray aralarında anlaştı. Aslan, Premier Lig takımını ikna ettiği takdirde Mohamed Elneny ocak ayındaki transfer döneminde imzayı atacak.

Ancak Cimbom, Arsenal ile planladığı şekilde anlaşamazsa Mısırlı sporcunun transferi yaz ayına kalabilir. İşte Sarı Kırmızılı kulübün transfer gündemine dair detaylar…

Galatasaray, yaz döneminden beri Mohamed Elneny’yi kadrosuna dahil etmek istiyordu. 2 sezon önce Kara Kartal ekibinde de oynayan Mısırlı sporcu ile yeniden görüşmeler gerçekleştiren Cimbom, bu sefer anlaşma sağladı.

Sarı Kırmızılı yöneticiler, Arsenal’i ikna ettiği takdirde ocak ayında Mohamed Elneny Aslan ekibine dahil olacak.

Cimbom Maaş Konusunda Anlaşamamıştı

Cimbom, yaz transfer döneminde de Arsenal ile görüşmeler gerçekleştirdi. Olumlu giden görüşmeler, Mohamed Elneny için 4 senelik garanti maaş olarak senelik 3,5 milyon Euro istenmesi ile birlikte bozuldu. Galatasaray, yüksek bulduğu bu rakamı kabul edemeyerek geri çekildi.

Arsenal her ne kadar 29 yaşındaki sporcuyu kadroda tutmak istese de henüz sözleşme uzatma konusunda bir adım atılabilmiş değil. Mohamed Elneny, ocak ayında forma giydiği Mısır Milli Takımı ile birlikte Afrika Uluslar Kupası’nda mücadele etmeye hazırlanıyor.

Elneny Sarı Kırmızılılarla Anlaştı

İspanyol basını, Galatasaray’ın transferine dair detayları yazdı. Habere göre Mohamed Elneny ile Aslan ekibi arasında anlaşma sağlandı. 2022 senesinde Arsenal ile olan sözleşmesi sona erecek olan Mısırlı sporcu, yıllık 2 milyon Euro maaşı kabul etti.

Sarı Kırmızlı yöneticiler, Arsenal ile anlaştığı takdirde Mohamed Elneny ocak ayında Cimbom’a transfer olacak. Ancak Arsenal, ödenecek cüzi rakamı kabul etmez ise 29 yaşındaki genç yeteneğin transferi gelecek yaza kalabilir.

Mohamed Elneny’nin Galatasaray transferine sıcak bakması, Sarı Kırmızılı taraftarları da mutlu etti. Nihai karar önümüzdeki günlerde belli olacak.