Galatasaray’ın Son Hesapları

Galatasaray’da seçimli genel kurulun gerçekleşmesine çok az bir süre kaldı. Bilindiği üzere sarı kırmızılılar, 5 aday ile tarihinin en kalabalık seçimini yapacak. Galatasaray’ın yeni başkanının ve yönetiminin kim olacağı merakla beklenirken; diğer taraftanda sözleşmesi 31 Mayıs tarihinde sona eren teknik direktör Fatih Terim’in belirsizliği devam ediyor.

Sözleşmesi sona ereceğ için ve seçime az bir süre kaldığı için görev süresi dolmadan kendisi görevden ayrılan tecrübeli çalıştırıcı, gerekli çalışmaları tamamladıktan sonra seçimin sonuçlanmasını beklemek üzere İstanbul’dan ayrılmıştı. Önümüzdeki günlerde özellikle başkanlık seçiminden sonra teknik direktör Fatih Terim’in de durumunun netleşmesi bekleniyor.

Fatih Terim Seçimli Genel Kurulun Sonuçlanmasını Bekliyor

Galatasaray’da seçime az bir süre kaldı. 5 başkan adayının yarışacağı seçimli genel kongreyi kimin kazanacağı büyük merak konusu olmuş durumda. Öte yandan bu seçimin sonuçlanmasını bekleyen bir diğer isim ise takım ile sözleşmesi sona eren teknik direktör Fatih Terim. Bilindiği üzere sarı kırmızılıların başkan adaylarından Yiğit Şardan dışındaki adaylar tecrübeli teknik adam ile yola devam etmeyi düşünüyorlar. Fakat diğer adayların 67 yaşındaki teknik adam ile anlaşmaları o kadar kolay olmyacak gibi duruyor.

Çünkü teknik direktör Fatih Terim, Galatasaray’daki göreve devam etmesi halinde yeni gelecek yönetimden iddialı bir kadro kurmalarını isteyecek. Teknik direktör Fatih Terim, stober, sol bek, 6 numara, 8 numara, kanat ve bir de 10 numara transferlerini kapsayacak yaklaşık 50 milyon euro’luk bir trnasfer bütçesi talep edecek. Ayrıca teknik direktör Fatih Terim, takıma geçmişte iyi olup yaşı gelmiş futbolcuları almaktansa bunların yerine genç ve yetenikli oyuncuları tercih etmeye devam edecek. Son olarakta özellikle futbol şubesinden her anlamda kendisinin sorumlu olmasını yeni başkan ve yönetimden isteyecek.

Fatih Terim İçin Sürpriz Everton İddiası

Galatasaray’ın gündeminde gelişmeler devam ederken; beklemede olan teknik direktör Fatih Terim için flaş bir iddia otaya atıldı. İngiltere Premier Lig takımlarından Everton, Carlo Ancelotti ile yollarını ayırdıktan sonra teknik direktör arayışlarını sürdürüyor. Gelen bilgilere göre Everton’ın teknik direktör listesinde Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim’de yer alıyor.