Galatasaray’ın Mostafa Mohamed Kararı

Süper Lig’de henüz ritim bulamayan ancak Avrupa’da başarılı Sonuçlara imza atan Galatasaray‘da mısırlı golcü Mostafa Mohamed’in geleceği belli oluyor. Ocak ayında sözleşmesindeki satın alma opsiyonu sonra erecek olan genç oyuncu için Sarı kırmızılı yönetimin nasıl bir karar vereceği merak konusu olurken, GalatasarayBaşkanı Burak Elmas, Mısırlı futbolcudan menajerini değiştirmesini bekliyor.

Sezon başından bu yana inişli çıkışlı bir performans sergileyen 24 yaşındaki futbolcunun bu kararı, Sarı Kırmızı kulüpteki geleceğini belirleyecek.

Bu sezon kadroda yeni bir yapılanmaya giden sarı kırmızılı ekip,  genç ve potansiyelli oyuncuları kadrosuna katmıştı. Gençleşme operasyonuna devam etmek isteyen sarı kırmızılı kulüp, Ocak ayı transfer döneminde takımdan ayrılacakları ve takımın eksik bölgelerini belirlemeye başladı.Bu sezon Süper Lig’de en çok pozisyona giren takımlardan biri olan sarı kırmızılı ekip, hücum hattında bitiricilik problemleri yaşıyor.

Hücum hattındaki gol atma sorunundan şikayetçi olan teknik direktör Fatih Terim, Ocak ayı transfer döneminde santrafor bölgesine yapılacak takviye için yönetimle sık sık görüşme halinde olduğu biliniyor. Geçen sezon Süper Lig’de ayağının tozuyla iyi bir performans sergileyen ve gelecek adına beklentileri yükselten Mostafa Mohamed bu sezon gol yollarında suskun kaldı.

Mısırlı golcüden daha fazlasını bekleyen Fatih Terim,  oyuncunun bu performansına rağmen takımda kalmasını istediklerini açıklamıştı.Ocak ayının yaklaşmasıyla birlikte genç oyuncunun Galatasaray’daki geleceği belli oluyor.

Mohamed İçin İlginç İddia

Geçen sezon Mısır kulübü Zamalek’ten kiralanan 24 yaşındaki forvet oyuncusu Mostafa Mohamed‘inkiralık sözleşmesinin sonuna yaklaşılırken, Galatasaray yönetiminin nasıl bir tercihte bulunacağı merak konusu olmaya başladı. Sarı kırmızılı yönetim, Ocak ayında kiralık sözleşmesi sona erecek olan Mısırlı golcünün takımda kalmasını istiyor.

Bu yönde çalışmalarına hız kazandıran Galatasaray yönetiminin genç oyuncuyu kadrosuna katması beklenirken, Zamalek Kulübü Başkanı Mortada Mansour’un geçtiğimiz günlerdeki açıklamaları, transferde soru işaretlerine neden oldu. Başkan Mortada Monsour, o dönem imzalanan kiralık sözleşmenin temsilcisi yönetim kurulun üyesi olmadığı için FIFA’nın Galatasaray ile yapılan sözleşmeyi geçersiz sayacağını söyleyerek, bu transferde kafalarda soru işareti bıraktı.

Başkan Monsour, Yönetim kurulu üyesi ile temsilci arasında farklar olduğunu, bu sebeple Mohamed’in sözleşmesinin geçersiz olucağını söylerken,Mısırlı golcünün bonservis bedelinin 20 Milyon Euro olarak belirlendiği iddia edildi.

Burak Elmas: “Bir Mektuba Bakar”

Galatasaray başkanı Burak Elmas ise Mostafa Mohamed ile ilgili kararı teknik heyetin vereceğini söyleyerek, 31 Aralık’a kadar olan bölümde sözleşmesindeki madde gereği Mısırlı golcünün bonservisini alabileceklerinin mesajını verdi.

Başkan Elmas, “31 Aralık’a kadar bir mektuba bakar” şeklinde bir ifade kullandı. Zamalek başkanının açıklamalarından sonra Galatasaray yönetimi,  Mostafa Mohammed’den menajerini değiştirmesini istedi. Zamalek’ten satın alma opsiyonu 4 Milyon Dolar olarak belirlenen Mısır golcünün Galatasaray’daki geleceği Aralık ayı içinde belli olacak.

Geçen sezonun devre arasında sarı kırmızılı kulübe katılan 24 yaşındaki forvet, bu sezon çıktığı 12 karşılaşmada dört kez gol sevinci yaşadı. Mohamed, Galatasaray formasıyla toplamda 39 karşılaşmaya çıktı ve 13 gol, 1 asistlik katkı sağladı.