Galatasaray’ın Morutan Atağı ve Ödeme Planı Şaşırttı

Yeni sezon çalışmalarına devam eden  Galatasaray, transfer bombalarını arka arkaya patlatmaya devam ediyor. Yeni sezon için Terim önderliğinde mutlak şampiyonluk isteyen Sarı Kırmızılı ekip, bu yolla çalışmalarını büyük bir titizlikle yürütürken transfer ataklarıyla yeni sezona kadar gündemde kalmaya devam edecek gibi görünüyor.

Son olarak Alex Cicaldau’yu renklerine bağlayan Aslan, gündemine FCSB kulübünde formasını terleten oyuncu Olimpiu Morutan’ı aldı. Transferle ilgili gelişmeleri Rumen oyuncunun menajeri ise basına verdiği demeçte şu sözlerle açıkladı;

Morutan’ın Galatasaray’a Gitmesi…

Yeni sezon gelişmeleri ile gündeme gelen Galatasaray, radarına son olarak Rumen yıldız Olimpiu Morutan’ı aldı. Menajeri konuyla ilgili açıklamalarda bulunurken transfer gelişmelerinin önümüzdeki günlerde netleşeceğinden bahsetti. Sözlerine Galatasaray büyük bir kulüp olduğu açıklayarak ve Morutan’ın Sarı Kırmızılı formayı giymesinin de kariyeri açısından büyük bir adım olacağını söyleyerek devam etti.

Menajer ayrıca Sarı Kırmızılı yönetim ile oyuncunun kulübü arasında fiyat anlaşmazlığı yaşanmadığını dile getirdi. Rumen kulübün teklif ettiği fiyat ile Galatasaray’ın teklifinin hemen hemen aynı olduğunu açıklayan menajer, transfer sürecine olumlu baktığını dile getirerek sözlerini noktaladı.

Bu noktada ise gözler Rumen yıldız için konuşulan ücrete odaklandı. Galatasaray’ın ne kadarlık bir ücreti gözden çıkardığı merak edilirken Rumen ekibinin de teklifi merak konusu oldu. Ayrıca Galatasaray’ın, Rumen orta saha için vermeyi düşündüğü teklifi 4 taksit ile ödeme önerisinde bulunduğu da iddia edildi. 

Galatasaray, 4 Taksitle Ödeme Planını Öne Sürdü

Yeni sezon çalışmalarına tam gaz devam eden Sarı Kırmızılılar, Rumen orta sahayı radarlarına almışlardı. Kulübü ile temasta olan Galatasaray, maddi olarak anlaşma sağlamış ve imzaların atılmasına da kesin gözüyle bakılmıştı.

Ek olarak Sarı Kırmızılı ekibin ödemeyi 4 taksitle yapmayı teklif etmesi dikkat çekerken diğer taraftan da söz konusu olan fiyat miktarı merak konusu oldu. Aslan, Steau Bükreş ekibine 4 taksit ödeme ile 8 milyon Euro teklif ederken Rumen ekibinin ise peşin 10 milyon Euro ve sonraki satıştan da yüzde 20 pay istediği öğrenildi.