Galatasaray’ın Kadro Planları Yenileniyor

Galatasaray’da yeni sezon öncesi hazırlıklar devam ederken takımın şu anki yapısı ve lig başlayınca neler yapabilecekleri başta sarı kırmızılı taraftarlar özelinde merak konusu olmaya devam ediyor. Her ne kadar Avrupa Kupaları’ndaki maçlara istediği gibi başlayamasa bile Galatasaray, yaptığı transferler ile kadrosunun bazı mevkilerini güçlendirdi. Bazı mevkiler için de sarı kırmızılılar, teknik direktör Fatih Terim’in raporları doğrultusunda transfer girişimlerini sürdürüyor. Bilinidği üzere Galatasaray, yaz transfer sezonunda şimdiye kadar Alpaslan Öztürk, Aytaç Kara, Barış Alper Yılmaz, Sacha Boey, Alexandru Cicaldau, Patrick Van Aanholt ve Berkan Kutlu gibi transferlere imza attı.

Galatasaray’ın Oyun Yapısı

Spor Toto Süper Lig’in 2021 – 2022 sezonunun başlamasına kısa bir süre kala Galatasaray’da hazırlıklar sürüyor. Bilindiği üzere sarı kırmızılı ekip, geçtiğimiz sezonlarda teknik direktör Fatih Terim yönetiminde biraz daha farklı bir oyun yapısına sahipti. Hücuma göre takımın sağ tarafında oynayan futbolcular daha çok oyunu kurmaya yönelik görevlere sahipti. Bu bölgede de genel olarak son dönemlerde Younes Belhanda, Sofiane Feghouli ve Mariona gibi futbolcular oynuyordu. Öte yandan hücuma göre sol tarafta oynayan futbolcular ise genel olarak skor üretmeye ve tabelayı değiştirmeye çalışıyorlardı. Bu bölgede ise son sezonlardan Batefimbi Gomis, Henry Onyekuru ve Mbaye Diagne gibi isimler oynuyordu. Fakat bu futbolcuların takımdan ayrılması ve formlarının düşmesi gibi sebeplerden dolayı teknik direktör Fatih Terim, oyun planının değiştirmek zorunda kaldı ve Ryan Babel, Gedson Fernandes, Taylan Antalyalı ve Emre Akbaba tipinideki futbolcular ile oyunu birebir çözmeye çalıştı.

Gelecek Sezon Galatasaray’dan Beklentiler

Galatasaray, önümüzdeki sezonda yeni transferleri ile geçen sezon kıl payı kaçan şampiyonluğu almak için mücadele edecek. Fakat sarı kırmızılıların yeni kadrosu ile neleri ne kadar başarabileceği şimdiden merak konusu olmuş durumda. Özellikle yeni futbolculardan Alexandru Cicaldau ve Sacha Boey’in bek oyuncuları olarak hücum hattındaki performanları takımın geneli adına belirleyici bir faktör olacak. Öte yandan henüz tam anlamıyla gerçekleşmeyen orta saha ve kanat transferleri için doğru futbolcular takıma katılması da oldukça önemli olacak.