Galatasaray’ın Bir Transfer Atağına Daha Yeşil Işık Geldi

Yeni sezon çalışmalarını yoğun bir tempoda sürdüren Galatasaray’da yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Transferde genç ve potansiyeli yüksek isimleri ön planda tutan Sarı Kırmızılılar, bu yolla kadrosuna alacağı isimlere titizlikle yaklaşıyor. Son olarak Keçiörengücü takımından Barış Alper Yılmaz ile anlaşmaya varan ve takımına katan Galatasaray’da şimdiki isim İsviçre sularından…

İsviçre’nin Lausanne takımında formasını terleten 22 yaşındaki İspanyol orta sahayı radarına alan Aslan, gerekli temasları sağladı. Vakit kaybetmeden İspanyol orta sahadan yeşil ışık gözüktü. Cameron Puertas ile sıcak gelişmeler yaşayan Galatasaray’da gözler transfer detaylarının yanı sıra sosyal medyaya da döndü.

Kendisine Gelen Yorumu Beğendi, Niyetini Gösterdi

Galatasaray’ın bu son atağında İsviçre sularında yüzdü. İsviçre basınından gelen haberlerde İsviçre Ligi takımlarından Lausanne ile temas halinde olan Aslan’ın, gözünün Cameron Puertas’ta olduğu yazıldı. 22 yaşındaki merkez orta saha oyuncusu için Sarı Kırmızılılar, Lausanne’ye tekliften bulundular. Teklifte kiralamanın yanı sıra zorunlu satın alma opsiyonu önerilirken henüz bir yanıt gelmese de başarılı orta saha oyuncusunun sosyal medyadaki bir hareketi niyetini belli ettiğine işaret etti.

Sosyal medya üzerinden kendisine gelen Türkiye’ye ne zaman geliyorsun sorusu üzerine yanıtsız kalmayan başarılı orta saha, yoruma beğeni koyarak niyetini belli etti. Henüz Galatasaray’a kulübü Lausanne’den yanıt gelmemiş olsa da oyuncunun gelecek sezon Aslan forması giymek istediği düşünülüyor. Oyuncunun Türk arkadaşlarının bulunmasının da bu kararında etkili olabileceği konuşulurken gelecek sezon Galatasaray formasında Cameron Puertas’ı görmemiz zor olmayacak gibi duruyor.

5 Gol ve 5 Asist Başarısı Göstermesiyle Dikkatleri Çekti

Başarılı orta sahanın Galatasaray tarafından bu kadar istenmesinin altında birçok sebep yatıyor. İlk olarak geçtiğimiz sezon İsveç takımı ile gösterdiği performans yer alırken gösterdiği başarılar da Aslan’ın ısrarını destekliyor. Geçtiğimiz sezon İsveç takımı ile ligde 33 karşılaşmada formasını terleten Cameron Puertas, bu karşılaşmada takımına toplam 5 gol sevinci yaşatması ile dikkat çekmişti. Diğer taraftan maçlarda takımına 5 asist başarısı göstermesi de övgü toplayan diğer detaylar olarak yer almıştı.