GALATASARAY’IN BAŞARISIZLIĞININ SIRRI NEDİR

Sarı kırmızılı Galatasaray takımı dün akşam Altaş Denizlispor karşısında Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur elemleri için maça çıktı. Kendi evinde, kendi sahasında, Ali Sami Yen NEF Stadyumu’nda rakibini konuk eden Galatasaray maça damgasını başarılı bir şekilde vuramadı.

Maçta ilk golü konuk takımın atmasına izin veren Galatasaray aynı zamanda da ilk yarıyı 2-1 geride tamamladı. Maçın ikinci yarısında 1 dakikalık arayla iki gol birden bulan Galatasaray ilk kez öne geçmiş olsa da bu maçı kazanmak için yeterli olmadı.

Maçın son dakikasında gelen gol ile Denizlispor eşitliği sağladı ve maç uzatmalara gitti. Konuk takım Denizlispor’da eksiklikler çok fazla olsa da takımı ayakta tutan kişi kaleci Abdülkadir Sünger oldu. Maça damgasını vuran genç kaleci harika kurtarışları ile gecenin yıldızı oldu.

Maçın iki uzatma dakikasında da skor değişmeyince maç penaltılara kaldı. Penaltı vuruşlarında her iki takımda çok başarılı başladı fakat ilk hatayı Galatasaray yaptı ve Denizlispor takımı hata yapmayınca tur atlayan taraf oldu.

Galatasaray: ✅Nelsson, ✅Halil, ✅Taylan, ✅Mostafa, ✅vanAanholt, ❌Oğulcan

Denizlispor: ✅Gökhan, ✅Muhammed, ✅Mustafa, ✅Özer, ✅Abdulkadir, ✅LeoSchwechlen

GALATASARAY’DA İSMAİL ÇİPE’NİN PERFORMANSI HERKESİN DİLİNDE

Muslera’nın sakatlığında kaleye geçen İsmail Çipe’nin performansı oldukça düşüktü. Kale içerisinde çok hantal olan İsmail Çipe’nin maç performansı tüm maçın kaderini belirledi. Galatasaray takımının acilen yedek kaleci ve as kaleci konusunda sorunlarına çözüm getirmesi gerekiyor.

Muslera’nın yokluğunda Galatasaray takımı bir anda yok oluyor ve maç kazanması imkansız hale geliyor. İkinci yarıya başarılı bir yedek kaleci ile başlamayı planlayan Galatasaray’ın hedefinde uzun zamandır Göztepe’nin kalecisi İrfan Can Eğribayat var.

GALATASARAY’DA GENÇ KADRO BAŞARILI OLACAK MI

Bu sezon ligin en genç kadrosuna sahip olan Galatasaray takımında gençlerin tecrübesizliği ve istikrarsızlığı başarı getirmiyor. Bu durumun ne zaman düzeleceği ve oturmuş bir Galatasaray ile kupalar kazanan Galatasaray’ı ne zaman göreceğimizi heyecanla bekliyoruz.

Özellikle taraftarlar bu sezon ki Avrupa Ligi performansının dışında takımlarının performansından oldukça mutsuz ve hatta sinirli. Bakalım Galatasaray’ı ikinci yarıda neler bekliyor.