Galatasaray’ın Aldığı Son Kararlar

Galatasaray’da gelecek sezonun hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. Teknik direktör Fatih Terim yönetiminde çalışmalarını sürdüren sarı kırmızılılar, önümüzdeki günlerde oynanacak olan Şampiyonlar Ligi ön eleme maçına hazırlanıyor.

Öte yandan yeni başkan Burak Elmas, yönetim ile birlikte teknik direktör Fatih Terim’in raporları doğrultusunda transfer girişimlerini sürdürüyor. Her ne kadar Galatasaray’da FFP sınırlaması bu sezon olmasa bile başkan Burak Elmas, kulübü zora sokacak maliyetli transferler yapmayı düşünmüyor. Bu yüzden daha çok fırsat tranferi yapmayı planlayan sarı kırmızılıların hedefine ise son olarak daha önceden takımda forma giyen eski bir futbolcu geldi.

Galatasaray Yeniden Mario Lemos İsteği

Hem Şampiyonlar Ligi ön eleme maçının hem de gelecek sezonun hazırlıklarını teknik direktör Fatih Terim önderliğinde yapılan antrenmanlar ile sürdüren Galatasaray’da diğer yandan da transfer çalışmaları devam ediyor. Bu bağlamda sarı kırmızılılarında hedefine daha önce 1 sezon takımda forma giyen Mario Lemina geldi. Bilindiği üzere Gabonlu futbolcu, 2019 – 2020 sezonunda Galatasaray’da oynamış ertesi sezon ise İngiltere’nin Fulham takımına gitmişti. 27 yaşındaki orta saha oyuncusunun bonservisi İngiltere’nin bir başka takımı Southampton’da olduğu için ilk olarak futbolcunun menajeri ile görüşüldü.

Sarı kırmızılılar, menajerden futbolcunun son durumu ve talep edeceği yıllık ücret öğrenildi. Menajer ise İtalya’nın Cagliari takımı başta olmak üzere birkaç takımın gündeminde olduklarını fakat Mario Lemina’nın aklının Galatasaray’da olduğunu söyledi. Ayrıca Galatasaray’ın da Southampton’a kiralama bedeli olarak 1 milyon euro, futbolcuya ise yıllık 2 milyon euro ödemeye hazır olduğu öğrenildi.

Mario Lemina’nın Forma Giydiği Kulüpler

Futbolculuk kariyerine 2010 – 2011 sezonunda Fransa’nın Lorient B takımında başlayan Mario Lemina, daha sonra Lorient’in A takımında da forma giyerek toplamda 49 maçta sahaya çıktı fakat bu maçlarda gol veya asist katkısı sağlayamadı. Ardından 2013 – 2014 sezonunda Fransa’nın Marsilya takımına transfer olan Gabonlu futbolcu, burada da hem A hem de B takımında oynadı.