Galatasaray’dan Transfer Müjdesi Leo Dubois İle Anlaştı

Son dakika transfer haberi Cimbom’dan geldi! Galatasaray, sağ bek oyuncusu Leo Dubois ile resmi olarak anlaşma sağladıklarını duyurdu. Aslan taraftarları bu durumdan son derece memnun oldu. Yetenekli sporcu için Fransız kulübü Lyon’a 2,5 milyon Euro bonservis ödenecek. 27 yaşındaki genç futbolcu ile 3 seneliğine anlaşma sağlandığı öğrenildi. Leo Dubois, Galatasaray’dan her sene 1,8 milyon Euro ödeme alacak. İşte Sarı Kırmızılı ekibin transfer gündemine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Aslan’ın son transfer haberi Fransa’dan geldi! Olympique Lyonnais SASU’da forma giyen Leo Dubois ile anlaşma sağlandı. Galatasaray’ın Kamuyu Aydınlatma Platformu olarak da bilinen KAP’a resmi olarak açıklama yapması durumu noktaladı. Futbolcunun net sezonluk ücretinin 1,8 milyon Euro olduğu öğrenildi.

Cimbom KAP’a Açıklama Yaptı

Cimbom, resmi olarak KAP’a yaptığı açıklamada Leo Dubois transferini dile getirdi. Açıklamada profesyonel futbolcu statüsündeki Leo Michel Joseph Claude Dubois ve oynadığı kulüp olan Olympique Lyonnais SASU ile anlaşma sağlandığı ifade edildi. Bununla birlikte yapılan sözleşmenin 2022 – 2023 sezonundan itibaren 3 sezonu kapsayacağının altı çizildi.

27 yaşındaki sporcunun eski kulübüne transfer bedeli olarak 2,5 milyon Euro transfer ödemesi yapılacağı bildirildi. 14 Eylül 1994 tarihinde dünyaya gelen genç futbolcu, aynı zamanda Fransa’nın milli takım oyuncuları arasında yer alıyor. 1,78 metre boyundaki oyuncu 2009 öncesi dönemde FC Nantes altyapısında yetişti. Daha sonra ise Nantes’in A ve B takımlarında, Olimpik Lyon’da forma giydi.

Dubois: Kupa Kazanmak İçin Mücadele Edeceğim

Leo Dubois, Sarı Kırmızılı yönetim ile yaptığı anlaşmanın ardından GS TV’ye mutluluğunu anlattı. Galatasaray gibi prestijli ve büyük bir kulübe geldiği için son derece mutlu olduğunu ifade eden 27 yaşındaki genç yetenek, Aslan kadrosu ile birlikte kupalar kaldırmak için her daim sonuna kadar mücadele edeceğini dile getirdi.

Cimbom da resmi sosyal medya hesabı üzerinden Leo Dubois’yi etiketleyerek paylaşımda bulundu. Paylaşımda, Galatasaray’a hoş geldin yazısına yer verilirken ‘doğru telaffuz için ona kulak verin’ ifadesi ile ilgili video yer aldı.