Galatasaray’dan Son Transfer Atakları: Aliou Dieng

Süper Lig’in ilk haftasında fırtına gibi esen Galatasaray, transfer yaz dönemi bitmeden son kozlarını oynamaya devam ediyor. Teknik direktör Fatih Terim’in 3 yıllık bir kalkınma planı içerisinde olduğu ve bu yolla takımı gençleştirdiği bilinirken Alexandru Cicaldau ve Victor Nelsson gibi yıldız isimlere renklerine bağlamıştı. 3. bir ismi daha kadrosuna katmak isteyen Sarı Kırmızılıların radarında Mısırlı genç bir ön libero var. Uzun zamandır takipte oldukları oyuncu Aliou Dieng’i kadroya katmak için kulübü El Ahly ile temasa geçen Sarı Kırmızılı yönetim, bu transferde Mısırlı oyuncuları Mostafa Mohamed’den ilham aldıklarını dile getirdi. Mohamed’den oldukça memnun kalan yönetim, başka bir Mısırlı oyuncunun takıma iyi bir etkisi olacağı fikrinde…

Pazarlık Aşamasındayken Oyuncudan Gelen Atak

Transfer yaz döneminin bitmesine az bir süre kala son ataklarını hayata döken Galatasaray, son olarak radarına aldığı Aliou Dieng için kulübü ile temasa geçti. Pazarlıkları devam eden süreç için Sarı Kırmızılı ekip 5.5 milyon Euro’yu gözden çıkarırken Mısır kulübünün bu rakamı az bulduğu ve oyuncusu için 6.5 milyon Euro istediği kaydedildi. Oyuncu içi ısrarcı olan Aslan’ın pazarlıklara devam ettiği bilinirken Mısırlı oyuncudan beklenmeyen bir atak geldi. Dieng’in Mısırlı yönetime bizzat gidip Galatasaray’a gitmesi konusunda baskı yaptığı öğrenildi. Bu atak Sarı Kırmızılı ekibi sevindirirken sürecin daha hızlı ilerlemesini sağlayacağı düşünülüyor. Ayrıca bu ataktan sonra 23 yaşındaki orta saha oyuncusunun Sarı Kırmızılı formayı giymesine kesin gözüyle bakılıyor.

Haziran 2026 Yılına Kadar Mısır Ekibiyle Sözleşmesi Var

Yeni sezon için Sarı Kırmızılı formayı giymek isteyen oyuncunun, şu an ki ekibi El Ahly ile Haziran 2026 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. 23 yaşındaki genç oyuncunun, ön libero mevkisinde formasını terlettiği biliniyorken sağ ayağını etkili bir şekilde kullanmasıyla da dikkat çekiyor. Aynı zamanda profesyonel olarak çıktığı maç sayısı da genç yaşına rağmen dikkat çekiyor. Oyuncu Dieng, şimdiye kadar toplam 138 maçta formasını terletirken bu maçlarda toplam 4 gol sevinci yaşatıp 8 asist başarısı gösterdi.