Galatasaray’dan Son Dakika Transfer Haberi Ryan Babel Gidiyor

Son dakika transfer haberi Sarı Kırmızılı ekipten geldi. Süper Lig 2021 – 2022 sezonunda oynadığı ilk üç maçta 2 galibiyet ve 1 beraberlik ile 7 puanın sahibi olan Galatasaray, performansını iyileştirmek için transfer çalışmalarına ara vermeksizin devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde aldığı yüksek ücret nedeni ile Falcao ile yollarını ayıran Cimbom’da gidecek bir isim daha belli oldu.

Ryan Babel’in Aslan’a veda etmesi ile ekibin senelik 4 milyon Euro tasarruf edebileceği öğrenildi. Ekonomik problemler yaşayan Galatasaray için bu durum son derece büyük bir avantaj olacak. Sarı Kırmızılıların yoğun transfer gündemine göz atın.

Galatasaray’dan Son Dakika Transfer Haberi Ryan Babel Gidiyor

Radamel Falcao’dan Tasarruf Etti

Aslan’ın başkanı Burak Elmas, gerçekleştirdiği basın toplantısında sözleşme giderlerinin 590 milyon TL olduğunu ve aynı zamanda futbol takımına ayrılan bütçenin yüzde 48’inin sadece 4 oyuncunun maaşı olduğunu ifade etmişti. Bunun ardından Başkan Elmas, Falcao, Diagne, Babel ve Feghouli ile mali kaynaklı sebepler ile yollarını ayırmaya karar verdiklerini söyledi.


Radamel Falcao, geçtiğimiz günlerde Sarı Kırmızılı formasına veda etti. Bonuslar sayılmaksızın senelik net olarak 5 milyon Euro maaş alan deneyimli oyuncuya ödenen tazminat ücreti 3 milyon Euro oldu. Bu sayede Cimbom, 2 milyon Euro yani yaklaşık 19,7 milyon TL tasarruf etti.

Galatasaray’dan Son Dakika Transfer Haberi Ryan Babel Gidiyor

Aslan’dan Ayrılacak Oyuncular

Sarı Kırmızılı yöneticiler, Sofiane Feghouli’nin gitmesi yönünde karar vermişti. Senelik 3,85 milyon Euro maaş alan oyuncu için gelen teklifler beklentinin aşağısında kalınca herhangi bir transfer gerçekleşemedi.
Mbaye Diagne de kendisine İngiltere’den bir kulüp aradı. Aslan’ın en formda oyuncularından olan Diagne, kulüp bulamadı ve 2 senelik sözleşmesi daha var.


Ryan Babel için ise Galatasaray, Kasımpaşa ile görüşmelere başladı. Hollandalı futbolcunun eskiden forma giydiği Kasımpaşa, maaşın 1,5 milyon Euro’sunu ödemeye hazır. Yapılan teklife göre kalan ücreti Cimbom kendisi karşılayacak. Aslan, son dakikaya kadar şartları zorlama konusunda kararlı bu nedenle henüz anlaşma sağlanabilmiş değil.


Mevcut anlaşma ile Ryan Babel, Kasımpaşa’ya kiralandığı takdirde Sarı Kırmızılı yönetimin yaptığı tasarruf 4 milyon Euro olacak.