Galatasaray’dan Son Dakika İrfan Can Eğribayat’ı Yönetim İstiyor

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 sezonunun ilk iki haftasında oynadığı maçlardan fire vermeyen Galatasaray, transfer çalışmalarına ara vermeksizin devam ediyor. Teknik direktör Fatih Terim, yıldız kaleci Muslera’ya yedek olması için farklı isimleri araştırıyordu. Cimbom’un radarına giren son isim Göztepe’nin eldiveni İrfan Can Eğribayat oldu. Yabancı oyuncu sınırlamasının ardından milli bir kaleciye sahip olmak Sarı Kırmızılı ekibin işini büyük ölçüde kolaylaştıracak. Aslan, 23 yaşındaki genç yetenek için 1.5 milyon Euro’ya ek olarak Fatih Öztürk’ün bonservisini de teklif etmeye hazırlanıyor. İşte Galatasaray’ın çok konuşulacak transferine dair tüm detaylar…

Muslera’nın Formu Yerinde Değil

Sarı Kırmızılı yöneticiler, Fernando Muslera’nın Süper Lig 2021 – 2022 sezonuna formunda başlamadığını düşünüyor. Bununla birlikte TFF tarafından getirilen son kurallar neticesinde Galatasaray’ın 3 Türk oyuncu oynatma zorunluluğu bulunuyor. Bu nedenle teknik direktör Fatih Terim yerli eldiven arayışına girdi.

Teknik direktör Fatih Terim,  UEFA kapsamında Randers ile karşılaşmadan önce Muslera ile alakalı açıklamalarda bulundu. Deneyimli teknik adam, Arjantinli eldiveninin Uruguay’dan uzun bir yoldan geldiğini ve döndüğünde ise çok yorgun olduğunu söyleyerek sitem etti. Bu nedenle hali hazırda 3 Türk oyuncu zorunluluğu bulunurken bu haklarından 1’ini kale için kullanabileceklerini belirtti. Sarı Kırmızılı yönetim de kale için oldukça seçici davranıyor. Teknik direktör Fatih Terim, ince eleyip sık dokuyarak doğru ismi bulmanın peşinde. İki taraf da Galatasaray’ın kalesini en iyi şekilde koruyacak sporcuyu bulmak için doğru adımları atmayı istiyor.

Göztepe 3 Milyon Euro İstiyor

Aslan’ın transferini tamamlamak istediği isim İzmir ekibinden 23 yaşındaki yetenekli sporcu İrfan Can Eğribayat oldu. Alınan duyumlara göre Göztepe 3 milyon Euro talebinde bulundu. Cimbom ise başarılı kaleci için 1,5 milyon Euro ve ek olarak da Fatih Öztürk’ün bonservisini vermeyi planlıyor. Bununla birlikte eğer Göztepe, Galatasaray’dan gelecek teklifi kabul etmez ise İrfan Can’ın bir sonraki satışından gelecek gelirden de yüzde verilebilir. Fakat şu an için iki takım arasındaki pazarlıklar tamamlanmış değil.