Galatasaray’dan İki Ayrılık Haberi İşte Detaylar

Son dakika transfer haberi Aslan ekibinden geldi. Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 sezonunda hedeflediği sonucu elde edemeyen Galatasaray, yeni sezonda da benzer bir durumun gerçekleşmemesi için transfer çalışmalarını büyük bir özen ile gerçekleştiriyor. Leo Dubois ve Haris Seferovic ile masaya oturan Cimbom, iki oyuncusu ile vedalaşmıştı. Mostafa Mohamed ve Diagne’nin gidişinden sonra Galatasaray’ın gündemi durulmadı.

Teknik direktör Fatih Terim yönetimindeki Sarı Kırmızılı ekip, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 sezonuna iyi bir başlangıç yapsa da ilerleyen haftalarda beklenen performansı göstermekte yetersiz kaldı. Sezonu 13. olarak tamamlayan Aslan, taraftarlarını memnun edemedi. Sezon ilerlerken Galatasaray’ın teknik direktörlüğünü yapan İmparator Fatih Terim de değişti ve yerine Domenec Torrent geldi. Ancak buna rağmen beklenen yükseliş bir türlü gelmedi.

Aslan’da Belirsizlik Hakimdi!

Galatasaray, hem başkanlık hem de teknik direktörlük hususunda belirsizlikler yaşadı. Değişikliklerin peşi sıra gelmesi ve Sarı Kırmızılı oyuncuların istikrarı bir türlü yakalayamaması takımı kötü etkiledi. Sezon sonlarına doğru gittikçe birincilik çizgisinden uzaklaşan Galatasaray, 13. sırada lige veda etti. Cimbom’un hedefinde yeni sezonda çok daha iyi bir skor almak var.

Sarı Kırmızılı kulübün başkanlık seçiminde göreve gelen isim Dursun Özbek oldu. Aslan oyuncularının teknik direktörlük görevine ise Okan Buruk getirildi. Buruk’un hedefinde 2022 – 2023 sezonunda Galatasaray’ı lider pozisyona taşımak var. Kupa kaldırma konusunda son derece kararlı olan Cimbom, bu sezon hedeflerine ulaşmayı planlıyor.

transfer haberi

İki Oyuncusuyla Vedalaştı

Galatasaray, 2022 – 2023 sezonu öncesi takıma gelecek oyuncular kadar ayrılacak futbolcular için de uzun çalışma saatleri harcadı. Gelen son transfer haberleri kapsamında Mısırlı forvet Mostafa Mohamed’in Sarı Kırmızılı kulüpten ayrıldığı yer aldı. Taraftarların büyük umutlar ile transferini beklediği genç sporcunun ayrılık haberinden sonra Mbaye Diagne’nin de giden isimlerden biri olduğu öğrenildi. Cimbom, güçlü ve dinamik bir kadro için son derece kararlı.

Yeni sezonda kupayı kaldırmayı hedefleyen Galatasaray, performansını yeterli bulmadığı oyuncular ile ilişiğini kesmeyi düşünüyor. Taraftarlar, yeni sezon için Aslan ekibinden son derece umutlu.