Galatasaray’dan Çifte Transfer

Cim Bom, Beşiktaş’ın şampiyonluğunda başrol oynayan Ghezzal ve eski Barcelonalı Paulinho ile masaya oturdu. Sarı kırmızılı takım, Paulinho’ya yıllık 2 milyon euro net ücret ve 20 bin euro maç başı teklif ettiği iddia edildi. Brezilyalı yıldızın beklentisinin de 4 milyon euro net maaş ve imza parası olduğu aktarıldı. Galatasaray, yıldız 2 futbolcu ile imza atarak taraftarı coşturmaya hazırlanıyor. Tecrübeli orta saha Cim Bom’a yeşil ışık yaktı.

Paulinho atağı

Adaylardan Burak Elmas’ın Galatasaray’ın başına geçmesinin ardından Fatih Terim Florya’ya geri dönmüştü. Başarılı teknik adamın raporları doğrultusunda bazı futbolcuların kadroda devam edip etmeyeceği belirlendi. Ayrıca yeni bir transfer listesi hazırlandı.

Galatasaray’da transfer çalışmaları son hız devam ediyor. TFF’nin yabancı kuralı yürürlüğe girdikten sonra rota yerli oyunculara çevrildi. Sarı kırmızılı takım, ilk etapta Alpaslan Öztürk ve Aytaç Kara’yı renklerine kattı.

Geçtiğimiz günlerde ise transfer listeleri ile iletişime geçmeye başlayan takımın ilk hedefi ise Paulinho oldu.

Çin ekibi Guangzhou FC’den ayrılarak boşa çıkan 32 yaşındaki Brezilyalı futbolcu ile ilk görüşme gerçekleşti. Başarılı orta sahanın Galatasaray’a sıcak baktığı öğrenildi. Paulinho’nun Fatih Terim’in sosyal medyadaki fotoğraflarını beğenmesinden sonra taraftarlar da heyecanlandı. Paulinho ile yıllık maaşta anlaşılırsa imzaların atılacağı aktarıldı.

Beşiktaş’a Aslan’dan çalım

Sarı kırmızılı takım, geçen sezon Beşiktaş’ın şampiyonluğunda aktif rol oynayan Rashid Ghezzal için de harekete geçti. Ghezzal için Leicester City ile görüşme gerçekleştirildi. Galatasaray’ın İngiliz ekibine 6 milyon Euro değerinde bonservis ücreti teklif ettiği öne sürüldü.

29 yaşındaki Cezayirli futbolcu için ise yıllık 3 milyon Euro teklifi yapıldı. Ghezzal’ın önceliği Kara Kartal’a verdiği aktarılsa da sarı kırmızılı takım ile görüşmelerin devam ettiği belirtildi.

Ghezzal geçen sezon ligde toplam 34 maçta 8 gol atarken 17 asistlik performans sergiledi.

Cezayirli yıldız futbolcu, asist kralı olarak takımını mutlu sona ulaştıran en büyük isimlerden biri olmuştu.

Başarılı oyuncu Ghazzal’in Leicester City ile 2022’ye kadar anlaşması bulunuyor. Ghezzal’in transfermarktta piyasa değeri ise 12 milyon Euro olarak kaydedildi.