Galatasaray’dan Bir Emre Akbaba Geçti

Sezona yeni oyuncu planlaması ile başlayan sarı kırmızılı takım genç oyunculara yönelmişlerdi. Kadrolarında ise tecrübeli isimler ile yollarını ayırmaya devam eden sarı kırmızlılar yıldız oyuncuları Falcao ve R. Babel gibi isimler ile yollarını ayırmışlardı.

UEFA Avrupa ligi kadrosunda da ismi olmayan Emre Akbaba sarı kırmızılı formaya veda eden son isim oldu.

UEFA Listesinde Olmayınca Yollarını Ayırdı

Sarı kırmızılı takım da toplamada 3 sezon forma giyen tecrübeli isim Emre Akbaba bu sezonki performansı ile kadroda yeterli süre alamayacak olması ve son olarak da UEFA Avrupa liginde verilen listede isminin olmaması ile de takımdan ayırma kararı aldı.

3 sezon önce transfer olduğu Alanyaspor’ a geri dönen tecrübeli isim eski takımı ile 1 yıllık kiralık olarak yeni sözleşmeye imza atacak.

Alanyaspor Emre Akbaba’ nın Galatasaray’ da ki aldığı maaşının tamamını ödemeyi kabul ederek oyuncuyu kadrolarına katmış durumdalar.

Galatasaray Da Neler Yaptı

Sarı kırmızılı takıma 2018/19 sezonunun başında transfer olan ve sarı kırmızılı forma ile 1 lig, 1 kupa ve 1 Süper Kupa olmak üzere 3 kupa kazanan Emre Akbaba, Galatasaray kariyerinde sakatlıklardan dolayı iyi performansında gerilemeye başladı.

Sarı kırmızlı formayı 3 sezon giyen tecrübeli oyuncu Emre Akbaba Galatasaray da toplamda 73 maçta forma sansı buldu. Emre Akbaba çıktığı bu maçlar da 14 gol atar iken 8 de asist yapma başarısı göstermiştir.

Alanyaspor da yıldızı parlayan oyuncu dikkatleri kısa sürede üzerine çekmeyi başarmıştı. Bu süreçten sonra sarı kırmızılı takıma transferi oldukça ses getiren Emre Akbaba için süper lig ekiplerinden Fenerbahçe nin de devrede olması ile ortalık baya kızışmıştı. Alanyaspor kulübü başkanı oyuncuyu Fenerbahçe ye satmak isterken Emre ise ben Galatasaray lıyım diyerek gelen teklifleri reddetmiş oldu.

Galatasaray Milli oyuncuyu Alanyaspor dan yaklaşık olarak 4 Milyon Euro gibi bir bonservis bedeli ödeyerek kadrolarına katmışlardı.

Emre Akbaba’ nın şuan da ki yaklaşık güncel piyasa değeri 2,5 Milyon Euro olarak gösterilmekte.

28 yaşındaki oyuncu 1 yıllığına eski takımı Alanyaspor’ a kiralandı kira süresi bittikten sonra sezon sonunda yeniden transfer olmaması halinde Galatasaray’ a geri dönecek.