Galatasaray’dan 3 Transfer Atağı Geldi

Son olarak Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Turu ilk maçıyla gündeme gelen Galatasaray’da bomba gibi gelişmeler var. PSV karşısında aldıkları yenilgi ile eleştiri oklarının hedefi olan Sarı Kırmızılı ekip, gözünü transfer ataklarına dikti.

İlk olarak yenilgileri ile eleştiri alan ardından 5-1 gibi bir skorla yenilmeleri ile teknik hoca Fatih Terim’in suçlanması gibi çalkantılarla boğuşan Galatasaray, hem tur hayallerini zora sokmuş hem de gelecek sezon için ne kadar hazırlıksız olduklarını göstermişti.

Eleştirileri hafifletmek ve kadroyu güçlendirmek isteyen Aslan’ın son kozu ise transfer atakları ile oldu. Resmen 4 saat gibi bir zaman diliminde 3 transferi için resmi işlemleri baştan Sarı Kırmızılı ekibin, gelecek sezon için olan iddialarını bırakmadıkları görüldü. Galatasaray’ın bu ataklarla en kısa zamanda PSV maçı mağlubiyetini unutturmak istediği düşünülüyor.

İşte O 3 Transfer

Galatasaray’ın son yaşadığı mağlubiyet ve ardından gelen eleştiri oklarını durdurma çabası olarak transfere ağırlık vermesi 3 ismi kadrosuna kattığını açıklamasıyla taçlandı. İlk olarak Rumen orta saha oyuncusu Alexandru Cicaldau ile anlaşan Sarı Kırmızılı ekip, çok geçmeden Fransız sağ bek Sacha Boey ile anlaşmaya vardıklarını ve son olarak da Hollandalı sol bek Patrick Van Aanholt’u kadrolarını kattıklarını ifade etti.

Arka arkaya gelen 3 transfer atağı taraftarları sevindirmekle kalmadı, gelecek sezon için umutlandırdı da. Bahsi geçen isimlerle resmi görüşmelerin başlandığı borsaya bildirilirken akla Sarı Kırmızılıların transfer yaz dönemi boyunca kadrosuna kattıkları isimler geldi. Galatasaray daha öncesinde Aytaç Kara, Alpaslan Öztürk ve Barış Alper Yılmaz’ı renklerine bağlamıştı.

Stoper Takviyesi Gündeme Geldi

Yeni sezon öncesi transfer girişimlerini arttıran Galatasaray, arka arkaya 3 transfer ismiyle gündeme gelirken girişimlere devam ettiğinin sinyallerini de verdi. Terim’in raporları doğrultusunda ilerleyen süreçte, bir stoper takviyesi daha gündeme geldi ve bu yolla çalışmalara başlandığı duyuruldu. Sarı Kırmızılı ekibin aklına gelen isim ise gurbetçi oyuncu Atakan Karazor oldu. Takımı Stuttgart ile 2 yıl daha sözleşmesi olan Karazor için mali hesaplamalara girişen Aslan’ın en kısa zamanda resmi temasları kurması bekleniyor.