GALATASARAY’DA YENİDEN GÜNDEM GENÇ KALECİ İRFAN CAN EĞRİBAYAT

Sarı kırmızılı takım’ da son süper lig de ki Sivas maçında sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalan tecrübeli kaleci Fernando Muslera uzun süre sahalardan uzak kalması beklenen kaleci için sarı kırmızılı takım alternatif isimler üzerine yoğunlaşmaya başladı.

Sezon başında da sarı kırmızılı takım ile de adı geçen 23 yaşındaki genç kaleci İrfan Can Eğribayat devre arasında yeniden nabız yoklanacak.

Tecrübeli teknik adam Fatih Terim ‘in de kadroda görmek istediği 23 yaşındaki genç kaleci İrfan Can Eğribayat için kulübü Göztepe’ ye oyuncu ve bir miktar para teklifi edileceği öğrenildi.

23 yaşındaki genç kaleci İrfan Can Eğribayat ‘ı kadrosuna katmak da ısrarcı olan sarı kırmızılı takım genç kaleci için Fatih Öztürk, Aytaç Kara ve Oğulcan Çağlayan isimlerini Göztepe kulübüne önerecek olan Galatasaray devre arasında bu transferi bitirmek istiyorlar.

FERNANDO MUSLERA EN AZ 2,5 AY YOK

Sarı kırmızılı takımın tecrübeli kalecisi Fernando Muslera Sivas maçında sakatlanarak oyuna devam edemeyen kaleci en az 2,5 ay sarı kırmızılı formayı giyemeyecek.

Geçirdiği ağır sakatlık sonrasında tedavi süresi başlayan Fernando Muslera hem yaş olarak kariyer sonuna yaklaşırken hem de yerli oyuncu kuralının olduğu Süper lig de sarı kırmızılı takım da tecrübeli teknik ada Fatih Terim kaleye yerli ve genç bir kaleci ile güçlendirmek istiyor.

 İRFAN CAN EĞRİBAYAT İÇİN DEVRE ARASI BEKLENİYOR

Sarı kırmızılı takımın uzun süredir peşinde olduğu 23 yaşındaki genç kaleci Irfan Can Egribayat ‘ı kadrosuna katmak da ısrarcı olan Galatasaray devre arasında kulübü Göztepe ile bir kez daha masaya oturarak genç kalecinin transferini bitirmek istiyorlar.

23 yaşındaki genç kaleci Irfan Can Egribayat İzmir ekibi Göztepe ile 2025 yılına kadar sözleşmesi bulunana oyuncunun piyasa değeri 3 Milyon Euro civarında.

Adanalı olan genç kaleci futbol kariyerine de Adanaspor alt yapısında başlamıştı. 2020 yılında 500 bin Euro bonservis bedeli ile Göztepe’ ye transfer olan genç kaleci iki sezondur sarı kırmızılı takımın kalesini koruyarak süper lig de tecrübe kazanmış durumda.

İlk sezonun da Göztepe ‘de 35 lig maçında sahada olan genç kaleci bu sezon da hiç maç kaşırmadı.

GALATASARAY GENÇ KALECİ İÇİN TAKAS ‘TA KULLANACAKLARI OYUNCULARINI BELİRLEDİ

Sarı kırmızılı takım 23 yaşındaki genç kaleci Irfan Can Egribayat kadrosuna kata bilmek için bonservis bedelini düşürmek isterken kadroda düşünmediği ve genç kalecinin transferinde kullanmak üzere Göztepe’ ye kadrosunda düşünmediği isimleri önerdi.

Kaleci Fatih Öztürk bu sezon forma şansı bulamazken Göztepe’ ye önerilen isimlerden birisi oldu.

Orta sahada Aytaç Kara ile beraber Oğulcan Çağlayan ismi de geçerken. Göztepe genç kalecisi için 2,5 Milyon Euro artı D. Yedlin isteği de masada.