Galatasaray’da Yeni Yönetim ile Birlikte Gelen Sürdürülebilirlik Ve Gelecek Mottosu

Bu sezon Galatasaray yeni bir yapılanma sürecine girdi ve birçok genç potansiyeli oldukça yüksek ismi kadrosuna katmış ve bu isimler ile yola çıkmıştı.

Galatasaray başkanı Burak Elmas yapılanma yolunda devam edeceklerini belirledikleri plan doğrultusunda hem Galatasaray’ın geleceğini kurtarırken hem de sürdürülebilir bir ekonomi modeli sunarak bu yapılanma ile her branşın kendi içerisinde bir yaşayan ekonomiye kendi finansmanını kendisi yapmasını planlıyor.

Bu sebeple sadece şampiyonluklar, kupa zaferleri ya da turnuva başarıları değil hem transfer ücreti ödenmiş hem de maaş ücretini ödediği oyuncuları da saha içinde sergilenen iyi oyunla birlikte bireysel gelişimlerine de katkı sunarak oyuncularını geliştirip satarak bu oyuncuların satışından da para kazanmayı hedefliyor.

Ancak oyuncu satabilmek için Türk kulüplerinin önündeki en büyük engel oyuncularının yaşının ilerlemiş olduğu ve genç olan oyunculara bile verilen yüksek maaşlardan dolayı oyuncular ayrılmak istemediği gibi Avrupa kulüpleri bu miktardaki maaşları bu oyunculara vermek istemiyor.

Galatasaray’da Gol Sorunu Çözüm İçin En Öncelik Verilen Sorun Oldu

Bu sezon Galatasaray Avrupa liginde ülkemizi oldukça başarılı bir şekilde temsil ederken ligde de yarışmaya devam ediyor. Galatasaray bu sezon oynadığı 22 maçta yaşadığı en büyük problem ise bitiricilik oldu.

Galatasaray özellikle Avrupa ligi elemelerini tamamladıktan sonraki dönemde çıktığı maçlarda rakiplerine karşı oldukça başarılı performans sergiledi. Saha içinde rakibine üstünlük kurmayı başarırken bazı maçlarda da oyun planına bağlı olarak rakiplerini geride karşıladı ve başarılı sonuçlar aldı. Avrupa’da başarılı olduğu eski günlerine yaklaşan Galatasaray Avrupa ligi gruplarında geride kalan 4 maçta yediği yalnızca 1 gol ile Avrupa liginin en az gol yiyen takımı unvanına sahip olurken 4 maçta 2 galibiyet alıp 2 kez de sahadan beraberlikle ayrılarak topladığı 8 puan ile tabiri caizse ölüm grubu denilebilecek, şampiyonlar ligi düzeyinde takımların bulunduğu grupta liderlik koltuğuna oturdu ve Avrupa kupası mücadelelerini şimdiden ligin 2. Yarısına taşımayı başarmaya oldukça çok yaklaştığını söylemek hiçte yanlış olmaz.

Galatasaray birçok maçta bu ve buna benzer bir üretkenliğe sahip oluyor fakat bazen son pas tercihlerinde bazen de şut tercihlerinde hatalı tercihlerde bulunuyor ve yaratılan pozisyonlar harcanıyor.

Galatasaray’ın en büyük problemi şu ana kadar yakalanan pozisyonların golle sonuçlanmaması ve yenilen goller başlı başına bu iki probleminde bireysel performanslardan kaynaklandığını söylemek yanlış olmaz.

Galatasaray Cedric Bakambu’yu Radarına Aldı

Galatasaray yaşadığı bu bitiricilik problemini gidermek adına devre arası transfer döneminde sözleşmesi bitecek daha önce süper ligde de oynamış olan Çin’in Beijing Guoan kulübünde oynayan Cedric Bakambu oldu.

30 yaşındaki forvet oyuncusu için ligimizin önemli ekipleri olan Beşiktaş,Galatasaray ve Fenerbahçe’nin oyuncunun transferine olumlu baktığı öğrenildi.