Galatasaray’da Transferde Gelinen Son Nokta

2020 – 2021 sezonunu ardından bir yandan yeni başkanını ve yönetimini seçmeye gün sayan Galatasaray, diğer yandan da transfer çalışmalarına devam ediyor. Bilindiği üzere sarı kırmızılılar hem iç transferde hem de dış transferde resmi ve henüz resmi olmayan anlaşmalar sağladı. İç transferde Fernando Muslera ve Marcao ile resmi anlaşmalar ile sözleşme uzatan Galatasaray, dış transferde de Aytaç Kara ve Alpaslan Öztürk ile ön protokol anlaşması yapmıştı.

Daha sonra gözünü tekrardan dış transfer çeviren sarı kırımızılı kulüp, gelecek sezon için özellikle orta saha ve defans bölgelerine takviyeler yapmanın hesaplarını yapıyor. Bu bağlamda Galatasaray, geelcek sezon için özellikle stoper mevkinde Marcao’ya partner olabilecek bir isim içim girişimlerde bulunmaya başladı.

Galatasaray’a Perulu Stoper

Gelecek sezon için transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray için Peru basınından bir transfer iddiası geldi. Peru’da yayın hayatını sürdüren AmericaTV’de çıkan haber doğrultusunda spor gazetecisi Lorena Gago, yakın bir zaman içerisinde takımı Velez Srsfiled ile sözleşmesi sona erecek olan Luis Abram’ın transferi hakkında açıklamalarda bulundu.

Buna göre gazeteci Lorena Gago, 25 yaşındaki savunma oyuncusu için İspanya’dan Valenci ve Celta Vigo gibi takımların yanı sıra Türkiye’den Galatasaray’ın da bu futbolcu ile ilgilendiğini söyledi. Öte yandan haberin sonunda Luis Abram’ın Haziran ayında takımdan ayrılacağını ve bu futbolcuyu transfer edecek olan kulübün oyuncu için bonservis bedeli ödemek zorunda kalmayacağının altı çizildi.

Luis Abram’ın Forma Giydiği Kulüpler

Futbolculuk kariyerine 2014 yılında Peru’nun Sp. Cristal takımın başlayan Luis Abram, yaklaşık 4 yıl boyunca bu takımda oynadı. Bu süre içerisinde 112’si ilk 11 olmak üzere 118 resmi maça çıkan Perulu futbolcu, bu maçlarda 5 gol atmayı başardı. Daha sonra 2017 – 2018 sezonunda Arjantin’in Velez takımına trasnfer olan 25 yaşındaki savunma oyuncusu, geride bıraktığımız sezona kadar Velez Sarsfield takımında oynamaya devam etti. Bu 4 sezon içerisinde 88’i ilk 11 olmak üzere toplamda 90 maçta sahaya çıkan Luis Abram, bu maçlarda 4 gol atıp 2 de asist yapmayı başardı. Öte yandan Luis Abram, 2013 yılında ilk formasını giydiği Peru Milli Futbol Takımı’nda da 28’i ilke 11 olmak üzere 29 maçta görev yaptı. Fakat, gol veya asist katkısı sağlayamadı.