Galatasaray’da Transfer Hareketliliği

Süper Lig’İn 2020 – 2021 sezonunda şampiyonluğu son maçta rakibi Beşiktaş’a kaptıran Galatasaray’ın şu anda gündemini seçimli genel kurul kaplamakta. Sarı kırmızılı kulüp, diğer yandan da gelecek sezon için kadro planlaması adı altında takımda sözleşmesi sona eren oyuncuları ile tekrardan masaya oturmaya hazırlanıyor. Bilindiği üzere birçok futbolcunun sözleşmesi sona erdi ve Galatasaray, bu oyuncular arasından birkaç isim ile gelecek sezon yola devam etmenin planlarını yapıyor.

Bu bağlamda sarı kırmızılılar ilk olarak savunmada oynayan Marcao ve savunmanın önünde görev yapan Taylan Antalyalı ile yeni sözleşmeler imzalayacak. Bilindiği üzere Marcao, geçen sezon maaşında zam yapılmasını yönetime iletmiş ve bu konuda olumlu bir geri dönüş almıştı. Öte yandan Taylan Antalyalı’nın da yıllık maaşında zam yapılarak masaya oturulacağı gelen bilgiler arasında.

Mostafa Mohamed’in Bonservisi Alınacak

Galatasaray’da mevcut başkan Mustafa Cengiz, özellikle Mostafa Mohamed’in bonservisinin kulübü Zamelek’ten alınarak Mısırlı futbolcu ile yola devam edilmesini istiyor. Çünkü Mostafa Mohamed’in gelecek sezon daha iyi bir sezon geçireceğini düşünen başkan Mustafa Cengiz, kendisi görevde kalmasa bile bu oyuncuyu göndermek istemiyor.

Kulübün belki de ilerleyen sezonlarda bonservis rekoru kırarak takımdan ayrılacağını ifade eden başkan Mustafa Cengiz, ilerleyen yıllarda da bu transfer başarısı ile anılmak istiyor. Bu yüzden Galatasaray’da özellikle Fransa’dan başka takımlarının da ilgisi olan Mısırlı futbolcu Mostafa Mohamed için 4 milyon dolar’lık satın alma opsiyonunun sezon sonuna kadar kullanılması bekleniyor.

Henry Onyekuru’nun Son Durumu

Bir dönem Galatasaray’da oynayan daha sonra Fransa’nın Monaco takımına giden fakat geçtiğimiz sezon öncesinde terardan eski takımı Galatasaray’a transfer olan Henry Onyekuru’nun durumundaki belirsizlik devam ediyor. Hatırlanacağı üzere Nijeryalı futbolcu, satın alma opsiyonu ile birlikte kiralık olarak tekrardan takıma katılmıştı. Futbolcunun satın alma opsiyonunun son kullanılma tarihi ise 11 Haziran. Eğer Galatasaray, 11 Haziran’a kadar futbolcunun 4 milyon 350 milyon euro’luk satın alma bedelini Monaco’ya ödemez ise futbolcunun opsiyon seçeneği iptal olmuş olacak. Öte yandan son dönemde beklenen performansı sergileyemen Henry Onyekuru için bu bedelin ödenip ödenmeyeceği hala belirsizliğini koruyor.