Galatasaray’da Transfer Hareketliliği Durmuyor; Gedson ve Dervişoğlu

Süper Lig’de yeni sezon başladı fakat Galatasaray’da transfer hareketliliği son bulmadı. 31 Ağustos transfer yaz döneminin bitmesine az bir süre kala son kozlarını hayata geçiren Galatasaray, 2 ismi daha renklerine bağlamak istiyor: Gedson Fernandes ve Halil Dervişoğlu… Bu isimlerin takıma son şeklini vereceği düşünülürken aynı zamanda eski oyuncuların olması da teknik direktör Terim için ayrıca önem arz ediyor. Bunda Süper Lig’in başlamış olması ve oyuncuların kolay adapte olmasının önemi ortaya çıkarken isimlerin ekibi daha önceden bilmesi de ön plana çıkan detaylar arasında yer alıyor. Ayrıca Fatih Terim’in yeni uygulamaya döktüğü plan ile genç oyuncuları radarına alması iki ismi uygun adaylar yapıyor.

Benfica Ekibinin 10 Milyon Euro’luk Israrı

Galatasaray transfer yaz döneminde Gedson Fernandes için atağa geçmişti fakat oyuncu için ekibi Benfica ile temas kurulduğunda birçok anlaşmazlık yaşanmış ve transfer süreci tıkanmıştı. Oyuncu için ısrarcı olduğu bilinen Sarı Kırmızılı yönetimin, Benfica ile bir kez daha temas kurduğu ve özellikle pazarlık konusunda orta yolu bulmaya çalıştığı ifade edildi. Transfer döneminin bitmesine az bir süre kala Sarı Kırmızılı ekip, Benfica’nın oyuncu için istediği bonservis bedelini aşağıya çekmeye çalışıyor. Benfica ekibi oyuncu için 10 milyon Euro talep ederken Aslan’ın bu bedeli ödemek istemediği biliniyor. Pazarlıkları devam eden sürecin nasıl sonuçlanacağı şu an için bilinmese de Galatasaray’ın Gedson’u renklerine bağlayacağı düşünülüyor.

İngiliz Ekibiyle Bonservis Olmazsa Kiralama…

Yeni sezon için Galatasaray’ın düşündüğü bir diğer isim olan Halil Dervişoğlu için İngiliz ekibi Brentford ile temasa Sarı Kırmızılı yönetim, ücret konusunda anlaşmazlık yaşıyor. İngiliz ekibi oyuncu için 6 milyon Euro talep ederken Aslan’ın 4.5 milyon Euro’dan yukarı çıkmak istemediği biliniyor. İngiliz ekibiyle pazarlığa oturan Sarı Kırmızılılar, ücretin aşağıya çekilmesi için ataklarına devam ediyorlar. Eğer Dervişoğlu ile bonservisi ile gelirse süreç kapanacak fakat İngiliz ekibi hayır derse bu noktada kiralama formülü üzerinde durulacak. Sarı Kırmızılı ekip yeni sezon için son ataklarında ısrarcı davranacak.