GALATASARAY’DA TRANSFER HABERLERİNDE İSİM OLA SOLBAKKEN

Sarı kırmızlı takım Galatasaray süper lig de ve UEFA Avrupa liginde yoluna devam eden takım yaz transfer döneminde kadroda yeni bir yapılanmaya giderek genç ve potansiyeli olan oyuncu grubu ile sezona başlamışlardı.

Devre arası transfer dönemi yaklaşırken sarı kırmızılı takımda da kadrosuna katacakları eksik olan bölgeler için çalışmalara başladılar.

Her iki kanatta da oynaya bilen 23 yaşındaki Norveçli oyuncu Ola Solbakken ile yakından ilgilenmeye başladılar.

Norveç’ de Bodo/Glimt takımında forma giyen 23 yaşındaki oyuncu Ola Solbakken tecrübeli teknik adam Fatih Terim’in de kadroda görmek istediği ve transfer listesinde yer alan oyuncular dan birisi oldu.

GALATASARAY DEVRE ARASINDA DA GENÇLEŞMEYE DEVAM EDECEK

Sarı kırmızlı takım Galatasaray yaz transfer sezonunda olduğu gibi dere arası transfer dönemine de iyi hazırlanan takım gençleşmeye devre arasında da devem edecekler.

Tecrübeli teknik adam Fatih Terim ‘in en sevdiği transfer dönemlerinden birisi olan devre arası oldukça önemli.

Sezona başlayan takımın da ki eksiklikleri gören tecrübeli teknik adam takımının UEFA Avrupa liginde de yoluna devam edecek olması nedeni ile devre arası transfer dönemini daha çok değer kazanmış durumda.

Sezon başından beri takımda ki eksik olan zayıf bölgelere takviye yapacaklarını her fırsatta dile getiren teknik adam Fatih Terim devre arasında da transfere gençleşerek devam edecekler. Takım da ilk olarak herkesin de bildiği gibi bir 6 numara transferi ile beraber yerli bir kaleci ve net golcü kesin olarak kadroya katılması bekleniyor.

Bu anlam da devre arası transfer dönemi yaklaşırken çalışmalarına devam eden sarı kırmızlılar bir de her iki kanatlarda da oynayabilen bir oyuncu arayışına başladılar ve istedikleri oyuncuyu Norveç te buldular.

GALATASARAY’A NORVEÇLİ KANAT OYUNCUSU

Sarı kırmızlı takım devre arasında kadrosunu güçlendirmeye devam edecekler. Gündemlerine aldıkları oyunculardan birisi de Norveçli 23 yaşındaki genç oyuncu Ola Solbakken oldu.

Fatih Terim ‘in transfer listesinde bulunan genç oyuncu Ola Solbakken 7 Eylül 1998 yılında Norveç’te dünyaya geldi.

Futbol kariyerine Rosenborg altyapısında başlayan genç oyuncu kısa süre içerisinde de Ranheim’e transfer oldu. 2020 – 21 sezonun devre arasında Bodo/Glimt kadrosuna katılan genç oyuncu Sağ ve sol kanat mevkilerinde forma giyiyor.

Genç oyuncu bu sezon takımı ile çok iyi bir performans sergileyen 23 yaşındaki oyuncu 2021 yılında takımı ile 22 lig karşılaşmasına çıkarken 6 gol ve 4 asistlik performans sergiledi.

23 yaşındaki genç oyuncu Ola Solbakken ayrıca bu sezon takımı ile UEFA Konferans liginde de forma giyen geç oyuncu takımı ile 8 karşılaşmada forma giyen oyuncu 5 kez rakip fileleri havalandırma başarısı gösterdi.

Genç oyuncu takımı Bodo/Glimt ile 31 aralık 2022 yılına kadar sözleşmesi bulunana oyuncunun piyasa değeri ise 400 bin Euro.