Galatasaray’da Sürpriz Ayrılık

Radikal Transfer Politikası Kararı Alan Sarı Kırmızılı Ekibin Yönetimi Performansı Beklentileri Karşılamayan İsmin Sözleşmesini Feshedecek

2020 – 2021 sezonu ara transfer dönemi radikal bir transfer politikası uygulayacaklarının sinyallerini günler öncesinden duyuran sarı kırmızılı ekipte transfer haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Transfer dönemi öncesi yoğun bir trafik yaşayan Galatasaray ekibinin son halini şimdiden tüm taraftarlar ve sporseverler merak etmeye başladı. Fatih Terim’in her geçen gün değişen isim listesi, yurt dışı haberleri ve yönetim kararları derken sarı-kırmızılılarda gündem yoğun.

Fatih Terim öncülüğünde transfer harekâtını başlatan Galatasaray’da ilk hedef yapılacak olan yeni transfer için bütçe oluşturmak. Bu bütçeyi ise maliyeti yüksek ve yaşlı oyuncuları elden çıkararak yapmayı planlayan sarı kırmızılı ekipte sürpriz bir ismin sözleşmesi fesih edilecek.

Fatih Terim liderliğinde “Scout” ekibinin raporları eşliğinde transfer dönemine hazırlanan sarı kırmızılı ekip nokta atışı transferler yapmak istiyor. Genç ve gelecek vadeden futbolcuları kadrosuna katmak isteyen Galatasaray’da ise gözler kimlerin takımdan ayrılıp kimlerin kalacağında.

Yaşlı ve maliyeti yüksek aynı zamanda da istenilen performansı sahaya yansıtamayan futbolcuları elden çıkartmak, geleceğe yönelik genç oyuncu transferi için anahtar nitelikte.

Bu doğrultuda takımdan ayrılması beklenen ilk isim ise Radamel Falcao, sakatlıktan kurtulan ve 62 gün sonra formasına kavuşmayı hedefleyen Kolombiyalı yıldız sezon sonuna kadar takımda kalmayı düşündüğünü ve gönülleri tekrar kazanmak istediğini ifade ederken, sarı kırmızılı ekibin başkanı Mustafa Cengiz yaptığı açıklamada Radamel Falcao’nun transferi konusunda kapıyı açık bıraktı.

O Futbolcunun Sözleşmesi Feshedilecek

Falcao’nun yanı sıra beklenen performansın kat be kat gerisinde kalan bir diğer isimle de yollar ayrılacak. Kiralık sözleşmesinin fesih edilip Stoke City’ye geri dönmesi söz konusu olan isimse Oghenekaro Etebo!

9 Eylül 2020’de İngiltere’nin Stoke City takımından kiralık olarak sarı kırmızılı takıma katılan Nijeryalı futbolcudan beklenilen performans alınamadı. 675 bin Euro yıllık maşası olan Etoebo’nun sözleşmesi feshedilecek.

Bu sezon 11 resmi maçta 506 dakika görev yapan 1995 doğumlu futbolcunun ne gol ne de asist olarak doğrudan bir gole katkısı bulunmuyor. Hali hazırda “uyluk gerilmesi” sebebiyle sakat olan futbolcunun sözleşmesi feshedilerek yeni transferlere bütçe açılması planlanıyor.