Galatasaray’da Sistem Değişikliği Olacak Mı

Sarı kırmızlı takım da süper lig de alınan kötü sonuçlar sonrası tecrübeli teknik adam Fatih Terim takımı üzerinde yeni çözümler aramaya başladı. Birçok yeni sistem üzerinde çalışan hoca savunma da ki zaafları gidermek için çift ön Liberolu sistem ile kanatlarda savunma ağırlıklı oyuncular üzerinde çift Forvetli 4 – 4 – 2 taktikleri üzerinde yoğunlaşan hoca Göztepe maçında buna karar vermesi bekleniyor.

Kritik Olan Yer Orta Saha

Süper lig deki alınan başarısız sonuçların ardından gözler tecrübeli teknik adam Fatih Terime çevrildi. Nasıl bir rotasyona gideceği merak konusu olan hoca ilk önce savunmada kolay yenilen goller üzerine çalışmaları sürdürür iken gol yollarında ki sıkıntı için ise çift Forvete dönmesi bekleniyor.

Şuana kadar tecrübeli hoca 4 – 3 – 3 ile yeterli ölçüde faydalanamayan hoca kanatları olamadan 4 – 4 -2 sistemi üzerinde yoğunlaştığı söyleniyor.

Orta saha da oldukça kırılgan bir oyuncu grubundan oluşan sarı kırmızlı takım da orta saha 6 ve 8 numara olarak iki oyuncu ile tutmak isteyen hoca burada ki ilk isim Berkan olacak. Berkan dan vazgeçmeyecek olan hoca oyuncunun fiziksel olarak iyi olması rakibi kovalaması ile faydalanmak isteyen hoca yanında top kabiliyeti yüksek pas geçişlerinde takımın ataklarına yön vere bilecek isim olan Rumen oyuncu Cicauldau ikilisine yer vermesi düşünülüyor.

Kayserispor maçında orta saha da görev alan isim Assunçao rakibin güçlü orta sahalarına göre oldukça zayıf kalan genç oyuncunun sarı kırmızlı forma ile orta saha da forma sansı bulması bu formu ile oldukça zor görünüyor. Oldukça zayıf bir performans gösteren oyuncu hazır olması bir hayli uzun sürecek gibi.

Taylan’ ın ise düşük performansı sonrası bu iki oyuncuya Assunçao ile birlikte yedek kulübesi yolu görünüyor.

Takımın en önemli oyuncularından da birisi olacak isim O. Morutan.  Orta sahada daha fazla sorumluluk vermesi beklenen hoca genç oyuncu için forvet arkasında görev vermesi bekleniyor.

Göztepe Maçı Çok Önemli

Sarı kırmızılı takım için kendi sahasında ki Göztepe maçını önemi oldukça artmış durumda. Son günler de ki kötü gidişi durdurmak isteyen takımı taraftar desteğinin önemi çok fazla olacak.  Bu karşılaşma öncesi nasıl bir kadro tercihi ve dizilişi ile sahada olacak sarı kırmızlı takım oldukça merak konusu.