Galatasaray’da Seçim Yaklaşırken Torrent’in Durumu Belirsiz

Geçen Sezon tamamlanmasının ardından Galatasaray’da Mustafa Cengiz ve yönetiminden boşalan Galatasaray yönetim koltuğuna çok adaylı bir seçimle en yakın rakibi olan Eşref Hamamcıoğlu’na 41 oy fark atarak Başkanlık koltuğuna geçen Burak Elmas ve ekibinden sarı kırmızı camia ve üyeler rahatsızlık duyuyordu. Bununla birlikte başkanın ve yönetim kurulunun ibra edilmemesiyle birlikte yeniden seçim hazırlıkları başladı.

Çok Hata Var

Galatasaray daha 2021 Haziran’ında bir başkan seçimine yapmışken bir kez daha seçime gidiyor. Zira Sarı Kırmızılı takımın Başkanı Burak Elmas ve yönetimi mali açıdan ibra edilseler de idari açıdan ibra edilmediler ve tüzük gereği bu durum yeniden bir seçime gidilmesi gerekliliğini gösteriyor. Bu bağlamda Burak Elmas dönemi ile alakalı konuşulan otoriteler madde madde bazı hataları sıraladılar.

  1. Verilmiş olan vaatlerin hiçbir tanesinin yerine getirilmemesi
  2. Kulübün haklarının hem Federasyonlara hem de rakip takımlara karşı korunmaması
  3. Kadın Futbol takımında yaşanan sorunlar ve ilk maç faciası
  4. Futbolda yapılanmaya gidiyoruz söylemi ile yola çıkıp sadece 4 ay geçmiş takım UEFA Avrupa liginde son 16 turuna kalmışken süper ligde de Avrupa potasının 5 puan gerisinde yer alırken büyük bir yangın ve karalama ile Florya’nın tasfiye edilmesi Teknik ekibinden, bahçıvanına, scout ekibine kadar birçok ekipte yolların ayrılıp yeni isimlerin görevlere getirilmesi
  5. Yönetim ekibinde yer alan bazı isimlerin geçmişte yaptıkları bazı olumsuz ve toplum ahlak kurallarına aykırı haraket ve söylemler.
  6. Yönetim ekibinde rakip takım taraftarı ya da üyesi olan isimlere yer verildiği ortaya çıkması
  7. Fenerbahçe kulübü üyesi ve taraftarı olan bir PR ajansı ile çalışılması
  8. Yapılması gereken projelerde hiçbir ilerleme kaydedilememesi hatta tek bir çivi dahi çakılmaması gibi sebeplerden dolayı

Galatasaray Başkanı Burak Elmas ve ekibi idari yönden ibra edilmedi. Bunun yanı sıra Burak Elmas ve yönetimi neredeyse mali yönden de ibra edilmiyordu ve hatta üyeler bütçe oylamasında da bütçeyi onaylamadı ve daha da derin sıkıntılar ortaya çıktı. Başkan Burak Elmas katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamalar arasında eğer ibra edilmemeleri durumunda seçim kararı alıp koltuk sevdasında olmayacağını belirtmişti. Sözünün arkasında duran Başkan Burak Elmas oylamanın sonuçlanmasının ardından Divan Başkanlığından söz alarak kürsüye geldi ve Seçim kararı aldığını değerli Galatasaray hazirun una duyurdu.

Galatasaray’da Seçime İki İsim Adaylığını Koydu

Geçen seçimde Burak Elmas’ın ardından en çok oy alan iki isim olan Eşref Hamamcıoğlu ve Metin Öztürk başkan adayı olduklarını açıkladı ve gerekli belgeleri Galatasaray divan kuruluna ileterek başkan adaylığını kesinleştirmiş oldu.

Her İki Başkan Adayının da Hedefi Borçları Azaltmak

Her iki başkan adayı Teknik direktör Domenec Torrent’in performansından memnun olmaz iken Metin Öztürk ve ekibinin seçimi kazanması halinde İspanyol teknik adam ile irtibata geçerek sözleşme fesih bedeli ödemeden yolları ayırmayı deneyecek ve bunun ile ilgili olarak Domenec Torrent ve menajeri ile görüşecek fakat herhangi bir tazminat bedeli ödemeden ayrılık yaşanamaması durumunda ekonomik sebepler ile ilgili olarak Domenec Torrent ile 1 yıl daha çalışıp sözleşme süresini tamamlaması ihtimalide gündeme alınacak. Olası bir ayrılık durumunda ise Metin Öztürk cephesinin hedefinde yerli bir teknik adam olduğu gelen duyumlar arasında.