Galatasaray'da Sakat Futbolcular can sıkıyor.

Galatasaray’da Sakat Futbolcular Can Sıkıyor

 

Galatasaray’da sakat futbolcular can sıkıyor. Süper Lig’de Medipol Başakşehir’e yenilerek 8’inci sıraya gerileyen Galatasaray’ı zorlu bir maç trafiği bekliyor. Emre Akbaba’nın ayak bileğinin kırılması, Rayn Babel’in diz sakatlığı, Younes Belhanda’nın topuk sakatlığı, Falcoa’nın aşil tendon sakatlığı, Mario Lemina’nın Diz sakatlığı, Christian Luyindama Nekadio Sakatlığı, Fernando Muslera’nın bel sakatlığı sarı kırmızılı takımı çok zor durumda bıraktı. Takımın önemli isimlerinin sakat olması kadro bakımından da teknik heyeti zor duruma düşürüyor. Yine de bazı sakat futbolcuların çabuk iyileşme ihtimalleri ise yüzleri güldürüyor.

Avrupa yürüyüşünü sürdürmek ve ligde de üst sıraları hedefleyen Sarı-kırmızılılar, Türkiye Kupası maçları da dahil olmak üzere 25 günde 8 karşılaşmaya çıkacak. Galatasaray için en önemli hafta ise bu hafta oynanacak iki maç olacak. Bu iki maç bir nevi sarı kırmızılı takım için kader maçları görünümde olduğu için oldukça önemli. Bu karşılaşmalara mutlak galibiyet için çıkacak takım, daha sonra ise sürekli kazanmaya oynayacak.

Galatasaray’da Eksikler Olmasına Rağmen Başarı Tek Hedef

Galatasaray’da sakat futbolcular ve diğer aksaklıklara rağmen moraller yüksek tutuluyor. Sarı kırmızılı takım, 26 Kasım 2019 Salı günü Türkiye saatiyle 20.55’de Türk Telekom Stadyumunda Belçika temsilcisi Club Brugge’u konuk edecek. Emre, Luyindama ve Andone’nin bu maçta forma giyemeyeceği kesinleşmiş durumda. Diğer oyuncular maça yetişmesi için Galatasaray salık ekibi canla başla çalışıyor. Club Brugge karşısında b kadar eksikle sahaya çıkarsa, kazanması tam bir mucize olacaktır. Galatasaray bu maçı kazanamazsa UEFA Avrupa Ligine de katılamayacak.

Diğer Galatasaray haberleri için.