GALATASARAY’DA ROTA YENİ OYUNCULAR

Fatih Terim’in teknik direktörlüğünü üslendi Galatasaray’da sezon sonunda adeta bir ayrılık Zamanında eşit. Fatih Terim ve Galatasaray yönetiminin ortak kararı özelinde bazı oyuncular ile yollarını ayıracaklar. Belhanda bu yaprak dökümünün ilk Yaprağıydı ve sezon sonuna kadar son yaprağına olmayacak. Galatasaray’da hedef yeni sezonda yenilenmiş bir takım ve değişmiş bir öğrenci profili ile sezona başlamak ve bu öğrencileri ile beraber her hafta oldukça yüksek bir performansa sahaya çıkarak rakiplerine korku salmak istiyorlar.

GALATASARAY’DA YENİ SEZONA HAZIRLIK

Galatasaray şimdiden yeni sezona hazırlık yapmaya başlarken hem transferlerini hem de takımından çıkaracağı oyuncuları belirlemeye başladı. Alanyaspor’dan transfer edilen Emre akbaba düşük performansı nedeniyle sezon sonunda sözleşmesi yenilenmeyecek olan oyunculardan birisi. Galatasaray ile yollarını büyük ihtimalle ayıracak olan Emre akbaba Trabzonspor’un teknik direktörü Abdullah avcı ile temasa geçti. Yeni sezonda Trabzonspor’a gitme ihtimali oldukça yüksek olan Emre akbaba Galatasaray ile ayrıldıktan sonra Bordo Mavi formasını giyebilecek.

Trabzonspor’a gitme ihtimali olan bir diğer oyuncu ise uzun yıllar önce Galatasaray için ter döken ve sahada sarı kırmızılı forma ile koşturan Linnes. Linnes Sezon sonunda Galatasaray ile yollarını ayıracak olan başka bir futbolcu. Galatasaray’dan Trabzonspor’a sezon sonunda bedelsiz Olarak transfer olabilecek olan Linnes Türkiye’de kalmak istediğini menajerini söyledi için Trabzonspor ihtimalini oldukça iyi değerlendiriyor.

Saracchi Neyse Galatasaray’ın iki sezondur kiralık olarak takıma dahil etti oyunculardan birisi. Fakat Saracchi Hem yüksek maliyeti nedeniyle hem de aynı Falcao gibi sakatlık problemi yaşadığı için takıma istenilen katkıyı sulamada. Bu yüzden sezon sonunda kendisi ile yollar ayrılacak.

GALATASARAY’DA ESKİ KALECİYE VEDA

Mustafa’nın sakatlığından sonra Galatasaray yönetimi ustanın yerine gelecek olarak Kasımpaşa’dan Fatih Öztürk’ü transfer etmişti. Fatih Öztürk Muslera’nın yokluğunu Galatasaray’ın kalesini kurmak için sahaya çıktı. Fakat Fatih Öztürk istenilen başarıyı sahada gösteremediği için sezon sonunda sözleşmesi yenilenmeyecek. Babel de kötü performans mağduru.

Babel Aslında şampiyonlar Ligi’nde oldukça iyi bir performans sergilemişti fakat Galatasaray’da istenilen performansı bir türlü veremedi. Fatih terim öğrencisine çok güvenmiş olsa da 90 dakikalık maçlarda istenilen performansı yerine getiremediği için sezon sonunda teklifler değerlendirilecek ve Babel ile yollar ayrılacak.

Feghouli’de maaş yükü fazla olan oyunculardan biri. O yüzden 2022’ye kadar sözleşmesi devam etse de sezon sonunda yollar ayrılacak.