Galatasaray’da Performansları ile Şaşırtan İsimler

Sarı kırmızlı takım Galatasaray yeni sezon öncesi teknik heyet ve yönetimin karşılıklı isteği ile takımda yeni bir gençleşme giderek transferde genç ve potansiyeli yüksek oyuncular ile görüşmeye başlamışlardı.

Avrupa’da Başka Süper Lig de Başka

Teknik direktör Fatih hoca UEFA Avrupa Ligi ve Süper Lig farklı oyunculara şans vermesi ile forma için hak edenin giyeceğini göstermiş oldu.

Lig de yeterinde süre bulamayan oyuncuları UEFA da oynanan maçlarda verdiği süreleri de iyi değerlendiremeyen Yedlin, Emre Akbaba, Emre Kılınç ve Mısırlı Mostafa Mohamed performansları ile adata verilen şansları iyi değerlendiremeyerek takımdaki geleceklerini tehlikeye attılar. Bu durum da Galatasaray‘da tartışma yarattı.

Galatasaray Teknik Direktörü

Avrupa da ki maçlar da rotasyona giden teknik direktör Fatih Terim lig de ki Hatay maçı öncesi önemli oyuncularını dinlendirerek yeterince forma sansı bulamayan oyunculara kendilerini göstere bilmek için büyük bir fırsat vermişi. Bu verilen fırsatı iyi değerlendiremeyen Yedlin, Emre Akbaba, Emre Kılınç ve Mısırlı Mostafa Mohamed ‘in kolay kolay süper lig de ilk on birde forma giymeleri çok zor gibi görünüyor.

Forvet Diagne ‘nin formda olması M. Mohamed için formayı geri alması zor görünüyor. Sağ bek S. Boey ise performansı ile Amerikalı oyuncu Yedlin’i yedeklere gönderdi.

Savunmada Marcao’nun Milli oyuncu Kerem Aktürkoğlu ile yaşamış olduğu kavganın ardından da süresiz kadro dışı kalması ile orada yeni alternatif arayan teknik direktör Fatih hoca savunmaya Fc Kopenhag dan yeni transfer edilen 22 yaşındaki Danimarkalı oyuncuyu ilk etapta düşündüğü ancak yabancı sınırından dolayı takımdan kimin gideceği belli olmadığından satılacak ilk yabancı oyuncunun ardından oyuncu kadroya monta edecektir.

Yabancı Sınırında Durum Ne Olacak

Yabancı sınırlamasından dolayı elinde önce en fazla ödeme yapılan oyuncular ile yollarını ayırma planları yapan sarı kırmızılı yönetimde başta Falcao ve R. Babel ‘in yüksek yıllık ücretlerinden kurtulmak isteyen yönetim hem yabancı oyuncuların kontenjanını azaltmak planında hem de yüksek ücretli oyunculardan kurtulmak istiyorlar. Sarı kırmızlı yönetim yabancı oyunculardan kim ile yolunu ayıracağı merak ile bekleniyor.