Galatasaray’da Mostafa Mohamed Haberleri

Sarı kırmızılı takım da forma giyen Mısırlı golcü Mostafa Mohamed’te yaşanan son dakika gelişmesi. Oyuncunun kulübü Zamalek ‘in başkanın dan golcü için yapılan açıklama da Galatasaray’ ın oyuncu için 4 Milyon dolarlık satın alma opsiyonunu kullanmaması halinde ocak ayında oyuncularını geri çağıracaklar.

Büyük Umutlar İle Takıma Katılmıştı

Sarı kırmızılı takımın büyük umutlar ile kadrosuna kattığı mısırlı golcü Mostafa Mohamed bu sezon ki performansı ile büyük hayal kırıklığı yaratıyor.

Sarı kırmızlı takımın geçtiğimiz sezon ortasında kadrosuna kattığı golcü Mostafa Mohamed geçen sezonki performansından bir hayli uzakta kalarak taraftarını üzdü. Geçen sezon kısa süre de takımı ile iyi bir uyum yakalayan Mısırlı golcü çıktığı 16 süper lig karşılaşmasında 8 gol kaydederek sarı kırmızlı taraftarlar için çok önemli bir oyuncu olmuştu.

Bu sezon ki performansı ile adeta yokları oynayan Mısırlı golcü Mostafa Mohamed bu sezon sarı kırmızlı forma ile süper lig de 5 karşılaşmaya çıkan oyuncu henüz gol sevinci yaşayamadı.  Golcü oyuncunun bu kötü performansı ile takımına henüz gol katkısı verememesi teknik heyetin özellikle Fatih Terim’ in canını çok fazla sıkmış durumda. Böyle gitmesi halinde oyuncunun bonservisinin alınmaması bile gündeme gelmişti.

Galatasaray’ın geçtiğimiz sezon devre arasında uzun uğraşlar sonucunda kadrosuna kattığı Mostafa Mohamed, sezon başında Bordeaux‘a transfer olmak üzereydi. Hatta oyuncu kulüp için sağlık kontrollerinden bile geçmişken bir anda iki kulübün anlaşması üzerine Fransa’ya giden tecrübeli golcünün transferi son dakika yaşanan pürüzler nedeniyle gerçekleşmedi.

Sarı Kırmızılı Takımdaki Geleceği Merak Konusu

Mostafa Mohamed için Zamalek Kulübü başkanın bir TV programına yaptığı açıklamada Mohamed El-Etreby arı Kırmızılılar’ın 4 milyon dolarlık satın alma opsiyonunu kullanmaması hâlinde 23 yaşındaki santrforu geri alacaklarını hatırlattı.

Sarı kırmızılı takımın 31 Aralık’ a kadar oyuncunun bonservisini almaz iseler oyuncu sezon sonunda Zamalek’e geri dönecek.

Eğer ki sarı kırmızlı kulüp oyuncuyu satın almak istemesi halinde Aralık ayının sonuna kadar opsiyon maddesini aktive etmesi ve gerekli parayı 4 Milyon Doları oyuncunun kulübü Zamalek’ e ödemek zorundalar.