Galatasaray’da Lucas Torreira Sezon Sonu Ayrılıyor Mu?

Süper Lig’ de çıktığı 25 karşılaşmada 19 galibiyet 3 beraberlik ve 3 mağlubiyet ile 60 puan toplayarak liderlik koltuğunda oturan sarı kırmızılı takım Galatasaray şampiyonluk yolunda en iddialı aday konumunda.

Sezon başında sarı kırmızılı takım da yöneticiler büyük bir çalışma ile kadroyu yeniden kurarak birçok yıldız isim ile Galatasaray ‘ı buluşturdular.

Sarı kırmızılı takım da son senelerde yaşanan kadro da ki 6 numara sorunu ise sezon başında Arsenal’ den takıma katılan 27 yaşındaki Uruguaylı orta saha Lucas Torreira ile bu sorunu büyük ölçüde bu sezon çözdüler.

Bu sezon sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘ ın performansında etkisi çok önemli ve büyük bir paya sahip olan 27 yaşındaki Uruguaylı orta saha Lucas Torreira göstermiş olduğu bu performansı nedeni ile Avrupa’ da birçok takımın da transfer listesine girmiş durumda.

27 yaşındaki Uruguaylı orta saha Lucas Torreira süper lig performansı ile İtalyan devi olan Milan ‘ ın kısa sürede takibine girerek sezon sonun da transfer listesinde yer alan isimlerden birisi oldu.

Uruguay’ lı oyuncu Lucas Torreira’ nın menajeri de İtalyan kulübü Milan’ ın oyuncusuna olan ilgisini bizzat iletmişti.

Bu söylentiler sonrasında sarsı kırmızılı takımın sezon sonun da nasıl bir yol izleyeceği merak ile beklenirken Okan Buruk’ un Uruguay’ lı oyuncu Lucas Torreira’ nın takımdan ayrılmasına pek sıcak bakacağını da düşünülmüyor.

İtalyan Devi Milan Lucas Torreira’ya Kancayı Taktı

Sarı kırmızılı takım Galatasaray‘ın Uruguaylı 6 numarası Lucas Torreira’ ya İtalyan devi Milan kancayı taktı.

Sezon başında sarı kırmızılı takıma İngiliz ekibi olan ve kadroda düşünülmeyen Arsenal’ den transfer edilen 27 yaşındaki Uruguaylı orta saha Lucas Torreira kısa sürede adını Avrupa devi olan kulüplere duyurmayı başardı.

27 yaşındaki Uruguaylı orta saha Lucas Torreira bu sezon sadece süper lig de ki performansı ile bunu başarırken Avrupa’ da hiçbir karşılaşmaya daha çıkmadan bu performansa ulaşması çok etkileyici.

Orta sahada bitmeyen enerjisi ile rakip takımın oyuncularının adeta korkulu isimlerinden birisi olan Lucas Torreira sarı kırmızılı takım için oldukça önemli bir isim oldu. Savunma anlamında çok etkili işler yapan Lucas Torreira özellikle bu sezon sarı kırmızılı takımın ön alanda ki hücum presin de oldukça kritik top kapmaları, araya girmesi ve özellikle sezgileri çok kuvvetli olan Lucas Torreira performansı ile göz doldurdu.

Galatasaray Performansı Ve Bonservis Bedeli Ne Olur?

Lucas Torreira sarı kırmızılı forma ile bu sezon 21 karşılaşmada süre alırken bunların 18’ in de ilk 11’ de yer aldı. Gol veya asist katkısı sağlayamayan Lucas Torreira 5 sarı kart gördü.

Sarı kırmızılı takıma 6 Milyon Euro’ ya transfer olan Lucas Torreira suanki güncel piyasa değeri 15 Milyon Euro’ yu geçmiş durumda.