GALATASARAY’DA KONU PSV

Sarı kırmızlı Galatasaray’da gündem başkanlık seçiminden sonra önce transferler sonra da Avrupa Kupası eleme maçlarında karşı karşıya gelecekleri Hollanda takımı olan PSV. PSV Hollanda’nın en güçlü 3 takımından birisi. 20 – 21 Temmuz ve 27 -28 Temmuz tarihleri arasında her iki ülkenin kendi statlarında olmak üzere bire karşılaşma oynanacak.

Galatasaray cephesinde kendi statları olan Türk Telekom Arena’da çim ve saha çalışması bir süredir devam ettiği için Avrupa Kupaları eleme maçları Medipol Başakşehir’in stadı olan Fatih Terim Stadı’nda oynanacak.

GALATASARAY’DA ELMAS FARKI

Sarı kırmızılı Galatasaray takımında Burak Elmas yeni başkan seçildi ve 19 Haziran akşamı göreve geldiği andan itibaren çok hızlı bir şekilde verdiği sözleri bir bir yerine getirmeye başladı. Galatasaray’da Burak Elmas yönetimi ile beraber hemen Fatih Terim ile anlaşma sağlandı ve başarılı teknik hoca Galatasaray’ın başına tekrardan geldi.

Yabancı oyuncu transferi ve bir de tabii ki de var olan oyuncuları ile hızlı bir şekilde imza aşamasına gelen Galatasaray’da hedef kendisini güçlendirecek ve kendisini özellikle de Avrupa Kupası eleme maçlarında en iyi şekilde temsil edecek oyuncular ile anlaşmak istiyor.

Mostafa Mohammed konusu özellikle de PSV maçları için belirsiz iken geçtiğimiz günlerde aynı tarihlerde Mısır Olimpiyatları olmasının verdiği sorunu Galatasaray yönetimi ortadan kaldırdı ve başarılı oyuncusunu PSV maçlarında maça dahil edebilecek.

Fatih Terim öncesinde de Avrupa Kupası eleme maçlarına ve tabii ki de ağustos ayında başlayacak olan Süper Lig maçlarına hazırlanan Galatasaray takımı teknik direktörleri ile daha heyecanlı, istekli ve yoğun bir şekilde hazırlık kampına girdiler.

Sarı kırmızılı Galatasaray’da ilk hedef PSV maçı sonrasında Süper Lig’e çok başarılı bşr şekilde başlamak ve rakiplerine puan kaptırmamak. Tekrardan kıl payı bir şekilde sezon sonunda şampiyonluğu kaybetmek istemiyorlar.

GALATADARAY’IN RAKİBİ PSV NASIL

Hollanda takımı olan PSV 1913 yılında Hollanda’nın Eindhoven kentinde doğuyor. 108 yıllık bir tarih geçmişi olan PSV’nin bugüne kadar 9 Hollanda Kupası ve 11 kere de Hollanda Süper Kupası kazanmışlığı var.

Galatasaray’ın rakibi PSV takımı başarılı ve zorlu bir rakip. PSV takımı Alman teknik direktör Roger Schmidt tarafındna yönetiliyor. PSV 2. Tur elemelerini geçip bir üst tura çıkmanın peşinde Galatasaray maçlarına karşı yoğun bir şekilde hazırlanmaya başladı.