Galatasaray’da Gündem Gedson ve İrfan Can

Süper ligin 8.haftasında Çaykur Rizespor’u son saniye golüyle devirmeyi başaran Galatasaray, Milli arada toparlanmak istiyor. Kritik galibiyetin ardından Milli arada sistemini oturtmak isteyen Sarı kırmızılılar, transferde de girişimlerine hız kazandırdı.

Ocak ayında eksiklerini tamamlamak isteyen Sarı kırmızılı ekip, Gedson Fernandez ve İrfan Can Eğribayat için tekrar nabız yoklayacağı öğrenildi.

GS, Gedson’dan Vazgeçmiyor

Yaz transfer dönemini oldukça hareketli geçiren, genç ve dinamik oyuncuları kadrosuna katan Galatasaray, ilk 8 hafta geride kalırken inişli çıkışlı bir performans sergiledi. Marcao’nun cezası sebebiyle savunmada ve orta sahada top kayıpları sebebiyle rakiplerine pozisyon veren Sarı kırmızılılar, devre arasında yapacağı takviyelerle bu sorunu çözmek istiyor.

Yeni bir sistem oturtmaya çalışan Fatih Terim, orta sahada yapılan top kayıplarından oldukça şikayetçi olduğu söyleniyor. Yedek oyuncu kalitesinin de yetersiz olduğunu dile getiren Tecrübeli teknik adam, Ocak ayında Gedson Fernandez’i istediği öğrenildi.

6 ile 8 bağlantısını yapabilecek hücumcu bir orta saha profili olan Gedson, yaz transfer döneminde Sarı kırmızılı kulübe gelmeye sıcak bakıyordu. Benfica ile bonservis bedelinde anlaşma sağlayamayan Sarı kırmızılı yönetim, Ocak ayında Portekizli ekibe yeni bir teklifle gideceği öğrenildi.

Sarı kırmızılı ekipte Portekizli genç oyuncuya öncelik verilirken Muslera’nın sezona iyi başlayamaması ve ilerleyen yaşı sebebiyle Göztepe forması giyen İrfan Can Eğribayat için de şartlar zorlanacak.

İki İsim İçin Yeni Teklifler Sunulucak

Orta düzenini yavaş yavaş oturtan Fatih Terim, yapılan basit top kayıpları nedeniyle Ocak ayı transfer döneminde yeni bir orta saha oyuncusu istediği öğrenildi. Gedson Fernandez’in durumunu yakından takip eden Galatasaray yönetimi, Benfica’nın oyuncu için istediği 15 milyon Euro bonservis bedelini 10 milyon Euro bandına indirmek istiyor.

Girişimlere hız kazandıran  Sarı kırmızılı yönetim, Fatih Terim’inde Rui Costa ile olan iyi ilişkisini kullanarak yeni bir strateji izlemeyi planlıyor. Bonservis bedelinde anlaşılamazsa Yönetimin ikinci planı oyuncuyu kiralamak olucak. Gedson’un Sarı kırmızılı formayı giymek istemesi Galatasaray için avantaj teşkil ediyor.

Yaz transfer döneminde Göztepe forması giyen genç file bekçisi İrfan Can Eğribayat’ı kadrosuna katmak için yoğun çaba sarfeden Sarı kırmızılı yönetim, Göztepe’nin yüksek bonservis talebi sebebiyle bu transferi erteledi.

Genç file bekçisini Ocak ayında kadrosuna katarak, Muslera’nın yoğun maç temposunda dinlenmesini sağlamak isteyen Sarı kırmızılıların, Göztepe’ye yeni bir teklif sunacağı öğrenildi.