Galatasaray’da Geçen Sezonun Öne Çıkan İsimleri Kimler Oldu

Ligimizin en çok şampiyon olan takımı Galatasaray, 2019-20 sezonunda koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan performans düşüklüğü ve sakatlıklar nedeniyle istediğine ulaşamamıştı. Galatasaray, 2020-21 sezonuna şampiyonluk parolasıyla başladı. Ancak Fatih Terim’in istediği futbolcuların alınamaması, teknik heyetle yönetimin arasının açılmasına sebep oldu. Sarı kırmızılı ekip, buna rağmen ligin son dönemlerinde gösterdiği performansla şampiyonluk şansını son haftaya kadar kovaladı ve şampiyonluğu son maçta gol averajıyla kaybetti.

İşte Galatasaray’da öne çıkan isimler:

Gedson Fernandes

Ligin ilk yarısında istediği performansı gösteremeyen sarı kırmızılı ekibin en iyi oyuncularından biri 2020-21 sezonunun devre arasında kiralanan Gedson Fernandes oldu. Gedson Fernandes, devre arasında transfer olduğu Galatasaray’la toplam 20 maça çıktı ve bin 576 dakika süre buldu. Gedson Fernandes, 3 gol atıp 2 asist yaptı. Portekizli futbolcu oyun kurma becerileri ve temposu sebebiyle dikkatleri üzerine topladı.

Kerem Aktürkoğlu

Galatasaray’da dikkat çeken oyunculardan biri de 2020-21 sezonunda 24 Erzincanspor’dan transfer edilen Kerem Aktürkoğlu oldu. Fazla forma şansı bulamayan, ancak bulduğu şansları çok iyi değerlendiren Kerem, 2020-21 sezonunda Galatasaray formasıyla 29 maçta 6 gol atıp 3 asist yaptı.

Halil Dervişoğlu

Galatasaray’ın bir diğer dikkat çeken oyuncusu, Gedson Fernandes gibi sezon arasında kiralanan Halil Dervişoğlu oldu. İngiltere’nin Brentford kulübünden kiralanan Halil, Galatasaray gormasıyla 24 maçta toplam 931 dakika süre aldı. Halil Dervişoğlu, 4 gol ve 3 asistlik katkı verdi.

Taylan Antalyalı

Galatasaray’ın 26 yaşındaki orta sahası Taylan Antalyalı da gösterdiği performansla beğeni topladı. Taylan, 2020-21 sezonunda Galatasaray formasıyla 39 maçta toplam 3 bin 126 dakika forma giydi. Taylan Antalyalı, sarı kırmızılı formayla 1 gol atıp 4 asist yaptı. Ön libero mevkiinde görev yapan oyuncu, pres ve alan kapatma özellikleriyle dikkat çekiyor.

Mostafa Mohamed

Galatasaray’da sezonun kritik performanslarından biri, takıma Halil Dervişoğlu ve Gedson Fernandes gibi devre arasında Mısır’ın El Zamalek takımından kiralanan Mostafa Mohamed oldu. Mostafa Mohamed, Galatasaray formasıyla 17 maçta toplam 994 dakika süre aldı ve 9 gol attı.