Galatasaray’da Fatih Terim’in Derbi Performansı

Süper Lig’in 13. Haftasında Galatasaray, ezeli rakibi Fenerbahçe’yi Ali Sami Yen Spor kompleksi Nef Stadyumu’nda konuk edecek.

Dev derbi iki yıl aradan sonra ilk kez yüzde yüz seyirci kapasiteli oynanacak. Bu büyük karşılaşma öncesinde Teknik direktör Fatih Terim, başarılı bir derbi karnesine sahip. Tecrübeli teknik adam, sarı kırmızılı ekibin başında yer aldığı 68 derbide 25 galibiyet, 25 beraberlik ve 18 mağlubiyet aldı.

Terim, 34.Kez Fenerbahçe Derbisine Çıkıyor

Spor Toto Süper Lig’in 13. Haftası kıtalararası derbiye sahne olacak. Galatasaray, 21 Kasım Pazar günü Ali Sami Yen Spor kompleksi Nef Stadyumu’nda ezeli rakibi Fenerbahçe’yi konuk edecek. Dev derbi öncesinde birçok karşılaştırma yapılırken, Galatasaray Teknik direktörü Fatih Terim’in derbi performansı dikkat çekiyor.

Sarı kırmızılı kulüp ile Teknik direktör kariyerinin 69. Derbisine çıkacak olan Fatih Terim, başarılı derbi performansını Fenerbahçe karşısında da sürdürmek istiyor.

Sarı kırmızılı ekip, Fatih terim yönetiminde Süper Lig Türkiye kupası TFF Süper kupa cumhurbaşkanlığı kupası Türkiye Spor yazarları derneği kupası ve gurbet kupası olmak üzere toplam 68 karşılaşmaya çıktı. Sarı kırmızılı takımın başına dördüncü kez geçen 68 yaşındaki teknik adam, Fenerbahçe ve Beşiktaş ile karşılaştığı 68 maçta, 25 galibiyet 25 beraberlik ve 18 yenilgi aldı.

Başarılı bir derbi karnesine sahip olan tecrübeli teknik adam, Fenerbahçe karşısında iyi performansını sürdürmek istiyor. Sarı kırmızılı ekip, Fatih Terim yönetiminde ezeli rakibi Fenerbahçe ile 33 kez karşılaştı. 33 karşılaşmanın 12’sinde sarı kırmızılı takım galip gelirken, 12’sini sarı lacivertli ekip kazanmayı başardı ve dokuz mücadele ise beraberlikle sonuçlandı.

Sarı kırmızılılar tecrübeli teknik adamını yönetiminde Beşiktaş ile 35 kez karşı karşıya geldi. Sarı kırmızılı ekip Beşiktaş’a karşı ise 13 galibiyet, 13 beraberlik ve 9 mağlubiyet aldı.

Pereira, Galatasaray’a Karşı 1 Kez Kazandı

Fenerbahçe teknik direktörü Viktor Pereira, Galatasaray karşısında ikinci derbi galibiyetini almak istiyor. Portekizli teknik adam, sarı lacivertliler ile Galatasaray karşısında 6. derbisine çıkacak. daha önce sarı lacivertli ekibe 2015 2016 sezonunda çalıştıran tecrübeli teknik adam dört Süper Lig ve bir Türkiye kupası olmak üzere toplam beş derbi karşılaşmasında çıktı.

Bu derbilerde bir galibiyet, iki beraberlik, iki mağlubiyet yaşayan portekizli teknik adam, iyi bir performans gösteremedi.

Galatasaray ve Fenerbahçe ezeli rekabette 395. kez karşı karşıya gelecek. Şu ana kadar oynanan 394 karşılaşmanın 147’sinde Fenerbahçe kazanırken, 123’ünde Galatasaray kazandı ve 124 maç beraberlikle sonuçlandı.

Dev derbi Süper Lig’de ise 128 kez oynandı. Bu 128 maçın 50’sini Fenerbahçe kazanırken, 35’i Galatasaray lehine sonuçlandı ve 43 kez taraflar yenişemedi.  sarı kırmızılıların evinde oynanan son beş Süper Lig maçında Fenerbahçe bir kez kazanırken, dört maçta taraflar sahadan beraberlikle ayrıldı. ve bu 4 beraberliğin 3’ü 0-0’lık skorla sonuçlandı.