GALATASARAY’DA 4. FATİH TERİM DÖNEMİ SONA ERDİ

Sarı kırmızılı takımın 1. Numaraları isimlerinden birisi olan 68 yaşındaki tecrübeli teknik direktör Fatih Terim Galatasaray başında ki 4. Dönemi de sona ermiş durumda.

Süper lig de bu sezon içinde alınana kötü sonuçlar sonun da sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘ da tecrübeli teknik direktör Fatih Terim’le yollar ayrıldı.

Başkan Burak Elmas ve yönetim ile Nef Stadyum ‘unda yapılan toplantıya katılan tecrübeli teknik direktör Fatih Terim kısa süren toplantı sonunda başkan ve yönetim tarafından grevine son verilerek yollar ayrılmış oldu.

FATİH TERİM’İN SARI KIRMIZILI TAKIMDAKİ SON DÖNEMİ NASIL GEÇTİ?

Tecrübeli teknik direktör Fatih Terim 22 Aralık 2017’ de Galatasaray ‘ başkan Dursun Özbek zamanında takımın başına 4. Kez geçen tecrübeli isim Burak Elmas döneminde 10 Ocak 2022 ‘de yollar ayrılmış oldu.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘ın başında tecrübeli isim Fatih Terim 176 maçta takımının başında oldu. Bu maçların ise 97’ sinde Galatasaray sahadan galibiyet ile ayrılırken, 35 beraberlik ve 44 mağlubiyet aldılar. Çıktığı karşılaşmalar da 1,85 puan ortalaması yakalayan Galatasaray ve Fatih Terim 4 yıllık süre içinde Süper Lig ‘ de 2 şampiyonluk, 1 Türkiye Kupası ve 1’ de Süper Kupa kazandılar.

2021 – 22 Süper Lig sezonunda ise 20 haftada sarı kırmızılı takım 27 puan toplaya bilerek 12. Sırada Fatih Terim ile tamamlamışlardı.

UEFA Avrupa Liginde ise zorlu grupta Lazio, Marsilya ve Lokomotiv Moskova ‘yı geride bırakan Fatih Terim ve öğrencileri yenilgisiz ve lider olarak adlarını son 16 takım arasına yazdırmış oldular.

GALATASARAY’DA BUNDAN SONRASI İÇİN NE OLACAK?

Bundan sonrası için sarı kırmızılı takım da süreç oldukça sıkıntılı ve zorlu olacak. Kulüp başkanı Burak Elmas seçilirken Fatih Terim ‘i göreve getireceğim vaadi ile seçildiği koltuktan dan büyük olasılık ile Haziran ‘da inecektir.

Burak Elmas ve yönetiminin Fatih Terim sonrasındaki süreçte takımı nasıl yöneteceği de merak konusu.

Futbolcuların ödenmeyen maaşları ve yönetim içinde ki çatlak seslerin çoğalması ile Burak Elmas ve Yönetiminin isi çok zor.

FATİH TERİM SON 4 YÖNETİM İLE DE ANLAŞAMADI

Sarı kırmızılı takımın başında 1 numara olan Fatih Terim görev yaptığı süreçlere de bakacak olursak 4 başkan ile de sorunlar yaşamıştı.

Ünal Aysal döneminde görevden alanın Terim, Dursun Özbek döneminde de anlaşamayan tecrübeli isim Mustafa Cengiz Yönetimi ile de ayrı düştükten sonra son olarak da Burak Elmas ‘da Fatih Terim ‘in anlaşamadığı son isim oldu.

GELİNEN NOKTAKA AYRILIK ÇOK DOĞRU KARAR

Yeni sezona gençleşme operasyonu diye başladıkları planlamada kadroya kattıkları birkaç genç isimden başka da oyuncu yoktu.  Gençleşme operasyonunda başarısız olarak başladıkları sezon sadece 6 ay süre bildi.

Süper lig de kazanamayan ve elinde bir tek UEFA Avrupa Ligi kalan Galatasaray ‘da ki orası da kesin olmadığı gibi ne Süper lig de ve Türkiye Kupasında yarışısın içinde olan bir takım kalmadı.

Fatih Terim’ in tecrübeli teknik isimlerin artık tecrübelerini farklı alanlara kullanmaları beklide daha iyi olacak.

Yönetimde başkanlık, Sportif Direktörlük,Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığı gibi artık Teknik direktörlük dışında deneyimlerini aktara bilmesi daha faydalı olacaktır.