Galatasaray’da 3 İsme Veda

Yeni sezon için transfer ataklarıyla gündeme gelen Galatasaray, TFF’nin yeni yabancı kuralı ile bazı isimlere veda etmeye hazırlanıyor. Son olarak Alexandru Cicaldau, Sacha Boey ve Patrick Van Aanholt’u kadrosuna katan Sarı Kırmızılı ekibin, bu yolla yabancı oyuncu sayısını 15’e çıkardığı ve yeni yabancı kuralına aykırı bir durum içine girdiği biliniyor.

Böylelikle 8+6 şeklindeki en fazla 14 yabancı oyuncu olması koşuluna göre takımdan bazı isimleri eleme yönetime gitmesi beklenen Aslan’ın, transfer ataklarına ara verip ayrılık görüşmelerine hız kazandıracağı düşünülüyor. Bu yolla 8 ismi kaydeden Sarı Kırmızılı yönetim, başta 3 kişi olmak üzere birçok isme veda etmeye hazırlanıyor. Galatasaray’ın bu yolla hem yeni isimlerin önünü açacağı hem de takımın bütçesini düşüreceği tahmin ediliyor. 

Listenin En Üst Sırasında 3 İsim Var

Yeni sezon öncesi Tff’nin yabancı kuralına göre yeni düzenlemelere giden Galatasaray yönetimin, toplam 8 oyuncu ile yolları ayırma planı bulunuyor. Bu yolla hem yeni isimlerin önünün açılması planlanırken hem de takımın bütçesinin rahatlayacağı düşünülüyor.

Bu 8 oyuncu ihtimal dahilinde bulunurken 3 oyuncunun ayrılığına kesin gözüyle bakılıyor. 1 yıllık sözleşmelerinin kalması ve maliyetlerinin yüksek olması gibi etkenler bu isimleri listenin en tepesine koyuyor. Bununla birlikte de geçtiğimiz sezon için beklenilen performansları ortaya koyup koymadıkları da büyük önem arz ediyor. Bu üç oyuncunun Falcao, Feghouli ve Babel olduğu düşünülürken, Burak Elmas’ın menajerleri aracılığıyla haber yolladığı iddia edilenler arasında yer alıyor. 

Listenin Devamındaki Diğer İsimler…

Galatasaray’ın bu hafta içerisinde bu 3 oyuncuyla özellikle görüşüp ayrılık mevzusunu konuşacağı iddia edilirken listenin geri kalanındaki isimler ile de yakın bir zamanda temas kurulacağı düşünülüyor. Bu 3 isme veda ettikten sonra Mbaye Diagne, Omar Elabdoulleai, Jesse Sekidika, Valentine Ozornwafor, Luyindama ve Andre Yedlin gibi listenin geri kalanını oluşturduğu düşünülen oyuncularla temas kurulması plan dahilinde.

Transfer ataklarına ara verip yeni sezon öncesi yabancı kuralına göre ataklara girişen Sarı Kırmızılı ekip, yeni sezon için iddiasını ortaya koymaya hazırlanıyor.