GALATASARAY’DA 3 AYRILIK

Sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’da 2021-2022 sezonunda 3 futbolcu ile yolları ayırmayı planlanmamasının ardından daha güçlü bir kadro oluşturmak adına futbolculardan gelecek bonservis ücretlerinin kullanılması amaçlanıyor. Sarı kırmızılı ekip belirlenen 3 futbolcuyu takımdan gönderme sinden sonra kasasından 18 milyon euro sokmak ve yapacak olduğu transferlerde daha esnek davranmayı planlıyor.

SARI KIRMIZILI EKİP 11.2 MİLYON EURO KASASINA KOYACAK

2020/2021 sezonun bitmesinin ardından hem de hiç transfer piyasasında en değişik transfer piyasasında çalışmalarına hız kazandıran sarı-kırmızılı ekip Galatasaray beklediği performansı göremediği futbolcuları ile Yolları ayırmak istiyor. Medyada yer alan habere göre Kolombiyalı golcü Radamel Falcao Premier Lig yolu tutan Diagne ve Cezayirli Feghouli gelecek sezonda kadroda düşünülmez Ken o oyuncuların gönderilmesinden elde edilecek 11.2 milyon euro gibi bir parayı kasasına ekleyecek. Sarı kırmızılı ekibin büyük umutlarla kadrosuna dahil etmiş olduğu Kolombiyalı golcü futbolcu Radamel Falcao için Amerika ulusal liginden bazı taripler bulunuyor.

Geride bıraktığımız sezonda yaşamış olduğu şanssız sakatlık sebebiyle kadroda yer alamayan ve forma şansı bulamayan Cezayirli futbolcu Feghouli  Sebra Dilemin atmasının ardından da  forma şansı  yakalayamamıştı.  Cezayirli futbolcu için Yunanistan liginden bazı taliplerin olduğu dolaşan dedikoduların arasında.  Öte yandan geçtiğimiz kış transfer periyodunda Premier Lig’in takımına transfer olan golcü futbolcu Diagne takımın küme düşmesine rağmen Ortaya koymuş olduğu performans izle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. İngiliz Kulübü futbolcuyu bırakmak istemez tel sarı kırmızılı ekip Galatasaray futbolcu için 5 milyon euro bir bonservis bedeli talep etmeyi planlıyor.

18 MİLYON EURO’YA ÇIKABİLİR

Kırmızılı ekip Galatasaray bahsi geçen bu 3 futbolcudan takımdan ayrılmaları durumunda 11.2 milyon euro maaş bütçesi rahatlığı yaşayacak olmasının yanı sıra bonservis bedelinin bu meblağya eklenmesi durumunda Toplamda 18 milyon euro gibi bir miktar kasasına koyabilecek.  Sarı kırmızılı ekibin Kolombiyalı golcüsü Radamel Falcao Geldiği günden itibaren yaşamış olduğu tekrarlayan sakatlıklar sebebiyle istenilen performansı gösterememiş hatta forma giymediği karşılaşma sayısı forma giymiş olduğu karşılaşmaların sayısından bazlama olmuştu. Cezayirli oyuncusu ise sezon içerisinde yaşamış olduğum sakatlık sonrasında bir türlü dikiş tutturamadı ve bekleneni veremedi.