Galatasaray’da 10 Numara Arayışı Devam Ediyor

Galatasaray’da özellikle Younnes Belhanda’nın geçen sezon ortasında yaşanan olaylar sonrası kadro dışı bırakılıp gönderildikten sonra 10 numaradaki boşluğunu dolduramadı. 6,5 Milyon Euro karşılığında Universitatea Craiova takımından Yeni transfer olan 24 yaşındaki Romanyalı futbolcu Alexandru Cicâldău ile sözleşme imzalamış olmasına rağmen sarı kırmızılı ekip bölge için arayışları devam etmekte.

10 Numara İçin Adaylar Belli Oldu

Adayların ilki adı birçok Avrupa takımı ile de geçen Schalke 04 formasını giyen Amine Harit. 24 yaşındaki Faslı futbolcu Schalke 04’de hücuma yönelik oyununun yanı sıra sol ve sağ kanat ta hız ve çevikliği ile top tekniğini birleştirdiği zaman oldukça verimli oluyor. Pas tercihlerindeki kötü kararları ve mental anlamdaki sıkıntıları olsa da Galatasaray’ın bölgedeki transfer tercihlerinin en güçlü adaylarının başında geliyor. Alman kulübü Schalke 04 Bundesliga 2 düşmesi ardından oyuncusu Harit için 8 Milyon Euro gibi bir bonservis bedeli istediği Galatasaraylı yöneticilerin bu bonservis bedelini aşağıya çekmek için görüşmelerin devam ettiğini ve Schalke 04 ekibi ise oyuncuyu satarak maliyetinden kurtulmanın planlarını yapıyorlar.

Dennis Man Diğer Aday

Diğer 10 numara adayı ise Rumen Futbolcu olan 22 yaşındaki genç Dennis Man. İtalya ekiplerinden olan Parma formasını giyen oyuncu takımının Seri B düşmesinin ardından kulübünün oyuncusunu elinde tutması bir hayli zor olması ve oyuncunun da Seri B’de forma giymek istememesi durumu ile Galatasaray’ın transferini geçekleştire bilmesi adına elini güçlendiren durumlar arasında bulunuyor. Oyuncuyu bonservisi ile almak isteyen Galatasaray yönetimi daha önce Steaua Bükreş’ten Parma’ya 13 Milyon Euro transfer olan oyuncunun menajeri Ozan Kabak transferinde de süreci yönetmiş birisi olan Alman menajer Sacha Empacher ile iletişim kuruldu ve pazarlıklara başlandı. İlk etapta teklifin 6,5 Milyon Euro ve bonuslar ile teklifin 8 Milyon Euro kadar çıkabilecekleri yönünde. Diğer yandan ise oyuncu için Parma kulübü kolay vazgeçmek gibi ve oyuncusunu bırakmaya pek sıcak bakmıyorlar. Sarı kırmızılı ekibin transfer etmesi bir hayli zor görünse de tercihleri arasında bulunuyor.