GALATASARAY’A DA 10 NUMARA İDDİASI

Sözleşmesinde 60 milyon Euro miktarında özgür kalma bedeli yazan Brezilyalı yıldızın, Süper Lig’in sarı kırmızılı ekibi Galatasaray’la anlaştığı için Porto’yu geri çevrilmiş olduğu iddia edildi. Sarı-kırmızılı kulübün oyuncuya, Portekiz’de kazandığının 2 katını ve başarıya endeksli bonuslar öneri etmiş olduğu ileri sürüldü.

Ara geçirme süreci sona erdi fakat Galatasaray’ın durmaya niyeti yok. Belhanda’yı göndermeye hazırlanan sarı-kırmızılı ekibin, Otavio da Silva Monteiro’yu ekibine katacağı anlatım edildi.

Sözleşmesinde 60 milyon euro’sevinç özgür kalma bedeli yazan 10 numaranın, Porto’nun yapmış olduğu kontrat yenileme teklifini bir defa daha reddetmesi Portekiz’de pek fazlaca iddiayı da bununla beraber getirdi. Brezilyalı yıldızın, Premier Lig’den, Serie A’ya, La Liga’dan, Bundesliga’ya kadar birçok takımla anlaştığına dair iddialar ortaya atıldı.

YÖNETİMİN NE YAPACAĞI MERAK KONUSU

Bununla beraber Galatasaray’ın da arasında bulunmuş olduğu sürpriz bir dedikodu daha gündeme düştü. O dedikoduya nazaran Otavio, Galatasaray’la anlaştığı için Porto’nun yeni önerilmiş olduğu sözleşmeyi kabul etmedi. Portekiz kaynaklı bilgilere nazaran 26 yaşındaki yıldız, Galatasaray’ın teklifini Porto’da aldığının 2 katını kazanacağı ve çok ciddi bonuslar elde edeceği için kabul etti. Ancak rakamlardan, bonuslardan yahut kontrat süresinden bahsedilmedi. Şimdi yönetimden gelecek haberler bekleniyor.

İSTİKRARLI BİR OYUNCU

Otavio, Internacional’dan 2014 senesinde 2,5 milyon Euro’ya Porto’ya geçirme oldu. Bir yıl Guimaraes’te kiralık oynadı. Porto’da 169 maça çıktı ve 17 gol atıp, 45 de asist yaptı. Otavio, değişik mevkilerde oynayabildiği için Porto’da bir joker rolünde.

Onu bu sürem Porto’da, Galatasaray’da Arda Turan’ı gördüğümüz ‘orta sahanın sol içi’ mevkiinde izledik. CV’sindeki en dikkat çeken özelliğinin ‘soğukkanlı ve bol miktarda asist yapan’ bir oyuncu bulunduğunu söylenebilir. Geçen yaz pandemi sonrası Porto formasıyla ligde eleştiri anlarda sahneye çıktı ve şampiyonluğa katkı elde eden en mühim erkek oyuncu oldu.

Sarı kırmızılılar, orta sahada Taylan ile dinamizm kazanırken Otavio da yaratıcılığı ile farkını hissettirebileceği belirtildi. Sözleşmesinde 60 milyon Euro miktarında özgür kalma bedeli yazan Brezilyalı yıldızın, Süper Lig’in sarı kırmızılı ekibi Galatasaray’la anlaştığı için Porto’yu geri çevrilmiş olduğu iddia edildi.