Galatasaray’a Bir Başka Mısırlı

Ara transfere yönelik çalışmalarını sürdüren Galatasaray’da kanat oyuncusu arayışı da devam ediyor. Kadrosunda yeni bir yapılanmaya giden ve bunun yanı sıra kanat oyuncularından da istediği verimi alamayan Galatasaray ile ilgili transfer haberlerinde Sarı-Kırmızılı takımın Pyramids takımında forma giyen Ramadan Sobhi ile ilgilendiği ifade ediliyor.

Elzem İhtiyaç: Kanat

Galatasaray’ın kadrosunda yer alan kanat oyuncularından tam anlamıyla verim alamadığı ortada. Bununla birlikte, hatırlanacağı üzere, takımın üst üste puan kaybettiği dönemde özellikle Sofiane Feghouli, Ryan Babel gibi kanat oyuncuları topa tutulmuş, Sarı-Kırmızılı taraftarlar tarafından ıslıklanmışlardı.

Yüksek maaşları nedeniyle başka takımların talip olmadığı bu iki oyuncunun verimsiz performansı, sezon sonu takımdan ayrılacak olmaları ve Galatasaray’ın da bir yapılanmaya girmiş olması kanat rotasyonuna eklemelerin yapılacağının habercisi.

Bu konuyla ilgili en son yapılan haberlerde ise Galatasaray’ın Mısır Ligi ekiplerinden Pyramids forması giyen Ramadan Sobhi’ye talip olan takımlar arasında olduğu ifade ediliyor. Tokyo Olimpiyatları’nda gösterdiği performansla birlikte kulüplerin ilgisini çeken Sobhi’ye talip olan takımlar arasında Trabzonspor’un da olduğu belirtilirken, hangi takımın bu transferi gerçekleştireceği şimdiden merak ediliyor.

Almanya ekiplerinden RB Leipzig ve Hoffenheim’ın da talip olduğu Sobhi’ye yönelik olarak özellikle Hoffenheim’ın elini çabuk tuttuğu ve oyuncuya satın alma opsiyonlu bir kiralama teklifi yapıldığı aktarılan bilgiler arasında.

Sobhi’nin Oyuncu Profili

Mısır Milli Takımı’nın formasını da giyen Sobhi, her iki ayağını da kullanabilen bir kanat oyuncusu. Kariyeri boyunca çıktığı 197 maçta 38 gol 29 asist olmak üzere 67 gole doğrudan katkı yapan Mısırlı oyuncunun ülkesinin formasıyla çıktığı 32 maçta ise 1 golü bulunuyor. 23 Ocak 1997 doğumlu oyuncu her iki ayağını da iyi kullandığı için sahanın sol ve sağ tarafında da rahatça oynayabiliyor.

Daha genç yaşlarında potansiyeline yatırım yapılan ve İngiltere’nin yolunu tutan Ramadan Sobhi, El Ahly altyapısında yetiştikten sonra Stoke City, Huddersfield gibi takımların da formasını giydikten sonra ülkesine geri dönerek Pyramids forması giymeye başladı.

Milli Takım performansıyla tekrardan parlayan ve halen genç kabul edilebilecek bir yaşta olan Sobhi’nin en yakın zamanda başka bir takımda oynaması bekleniyor.