Galatasaray Yusuf Yazıcı’nın Peşinde

Süper Lig’in 19’uncu haftasında kendi sahasında ağırladığı Antalyaspor’u 2-0 mağlup ederek 7 hafta süren galibiyet hasretine son veren ve devre arasına moralli giren Galatasaray’da artık devre arasında takıma yapılacak transferlerin çalışmaları yapılıyor.

Teknik direktör Fatih Terim’in yaptığı açıklamalarla birlikte transfer konusunda heyecanı artan ve devre arasında takımının hızlı bir transfer dönemi geçirmesini bekleyen Sarı Kırmızılı taraftarları heyecanlandırmayı başaran en son isim ise Lille’de forma giyen temsilcimiz Yusuf Yazıcı.

Fransız temsilcisinin geçen sezon kazandığı şampiyonlukta büyük katkısı olan ve özellikle UEFA Avrupa Ligi’nde gol kralı olarak dikkatleri üstüne çeken Yusuf’un bu sezon gözden düşmüş olması, Galatasaray’ın iştahını kabartıyor.

Galatasaray’ın Gündeminde Yusuf Var

Bu sezon UEFA Avrupa Ligi Grup Aşamasında gösterdiği performansla birlikte göğsümüzü kabartan ve gruptan lider çıkarak direkt olarak son 16 turuna katılmayı garantileyen Galatasaray’ın Süper Lig’de gösterdiği performans ise taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattı.

Sarı Kırmızılılar, 19’uncu haftada aldığı Antalyaspor galibiyetiyle birlikte hem Akdeniz temsilcisine karşı devam eden harika serisini devam ettirdi hem de 7 haftadan sonra galip gelmeyi başardı ancak 19 maçta sadece 7 kez galip gelebildi ve lider Trabzonspor’un bir hayli gerisinde kaldı.

Gelişen bu olaylar neticesinde yaz başında oluşturduğu transfer politikasında değişikliğe gideceğine dair iddialar artan Galatasaray’la ilgili yazılan isimlerin de profili değişmeye başladı. Gündeme gelen son iddialara göre Trabzonspor’da gösterdiği başarılı performansla birlikte Fransız temsilcisi Lille’e transfer olan ve burada da iyi performanslar gösterse de hem sakatlıklar hem de istikrarsızlık nedeniyle problemler yaşayan ve gözden düşen Yusuf Yazıcı, Galatasaray’ın gündemine girdi.

Trabzonspor’un da tekrar takıma katmak istediği bilinen 24 yaşındaki oyuncuyla alakalı olarak çalışmalara başladığı ve Gedson Fernandes ile birlikte Yusuf’u da kadroya katmak istediği iddia edilen Galatasaray’ın önünde ise çok ciddi bir engel bulunuyor.

Galatasaray’ın Trabzonspor’u İkna Etmesi Gerekiyor

Galatasaray’ın önünde bulunan en büyük engel, Trabzonspor’un Yusuf Yazıcı’yı Lille takımına satarken yaptığı anlaşmaya koydurduğu özel madde. Kendi altyapısından yetişen ve yetenek seti bir hayli yüksek olan oyuncusunu herhangi bir rakibine kaptırmak istemeyen Trabzonspor’un, Lille ile yaptığı anlaşmada bu durumu engellemek için koydurduğu maddede Lille’in Yusuf Yazıcı ile alakalı bir transfer görüşmesinde herhangi bir Türk takımıyla anlaşması durumunda 20 milyon Euro tazminat alma hakkı bulunuyor.

Galatasaray’ın Yusuf Yazıcı konusunda ne kadar gözü kararttığı veya Lille’in bu 20 milyon Euro tutarındaki tazminatı ödemeye ne kadar hevesli olduğu tartışılır ancak eğer Galatasaray, Trabzonspor’u ikna edebilirse bu transfer yine gerçekleşebilir duruyor.

Ancak adım adım şampiyonluğa yürüyen ve bu yürüyüşte rakiplerinin kötü performansından bir hayli istifade eden Trabzonspor, kendisini yurtdışında temsil eden bir oyuncuyu Galatasaray’a vermeye ne kadar yanaşır sorusunun cevabı da meçhul.